کد خبر: 112900 A

معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش کاشان:

وجود مشاور نیاز امروز دانش آموزان و حلقه انکار ناپذیر در نظام‌های آموزشی است که باید با تقویت بنیه اعتقادی آن‌ها، مسیر زندگی سالم و موفق را برای آن‌ها هموار کنیم.

ایلنا: معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش کاشان گفت: وجود مشاور نیاز امروز دانش آموزان و حلقه انکار ناپذیر در نظام‌های آموزشی است که باید با تقویت بنیه اعتقادی آن‌ها، مسیر زندگی سالم و موفق را برای آن‌ها هموار کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان «سید احمد افراشی» در نشست سالانه مشاوران مدارس شهرستان کاشان در مجتمع سالمندان گلابچی افزود: امروز رسالت مشاوران مدرسه با اجرای سند تحول از جایگاه خاصی برخوردار است و اگر مشاوران در کنار ارکان مدرسه، قرار بگیرند، اهداف نظام آموزشی زود‌تر میسر می‌شود.

به گفته وی، مشاور مثل بارانی است که وقتی نازل می‌شود، آلودگی را پاک کرده و به چرخه حیات بر می‌گرداند و خوش خلقی، مهم‌ترین ویژگی مورد نیاز مشاوران است تا بتوانند با ارتباط چهره به چهره به نتیجه مورد قبول برسد.

وی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات جامعه، ناشی از غفلت نسبت به مفاهیم قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام است، در حالی که مهم‌ترین منبع قابل دسترس برای مشاوران، قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام است.

وی تاکید کرد: تولید امنیت اخلاقی و روانی در مدرسه، یک ضرورت است و مشاوران مدارس نباید منتظر مراجعه دانش آموزان باشند، بلکه باید پیشگام اجرای طرح‌هایی باشند که طراوت و نشاط را در زندگی و مدرسه تزریق می‌کند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش کاشان گفت: بسیاری از تئوری‌های اندیشمندان غربی، در خصوص ایجاد راهکارهای امنیت و سلامت روان انسان، ریشه از مفاهیم قرآن و تعالیم آسمانی گرفته است.

افراشی افزود: به منظور تامین بهداشت روان دانش آموزان د رمدارس، ارتباط با آیات قرآن مورد توجه مشاوران قرار بگیرد و این موج سلامت به خانواده و جامعه منتقل شود.

رییس مرکز مشاوره مدیریت آموزش و پرورش کاشان گفت: سلامت و تامین بهداشت روان، مهم‌ترین فعالیت در مدرسه است و مشاوران باید با اقدام به موقع خود، شور زندگی را در مدرسه ایجاد کنند.

«حسین عنایتی بیدگلی» افزود: در شرایط امروز جامعه، مشاوره تحصیلی باید به مشاور مدرسه تغییر کند و با یک دیدگاه وسیع، توانمندی‌های دانش آموزان برای رسیدن به اهداف آموزشی شناسایی شده و بروز و ظهور پیدا کند.

به گفته وی، مشاوران باید فرصت‌های پیشرفت دانش آموزان را شناسایی کنند و از ظرفیت مشارکت انجمن اولیا و مربیان و شوراهای دانش آموزی به بهترین صورت استفاده کنند.

وی تصریح کرد: مشاوران باید همه دانش آموزان را مورد توجه قرار دهند و برنامه‌هایی در مدرسه تعریف کنند تا به عنوان رهبری مدرسه، ایفای نقش کنند.

وی با اشاره به هفته بهداشت روان گفت: مشاوران باید برنامه‌های خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که پاسخی بر ایجاد شور زندگی در بچه‌ها و ایجاد نشاط در فضای درس و مدرسه باشد.

نشست سالانه مشاوران مدارس کاشان با حضور یک صد مشاور در سالن صنایع دستی مجتمع سالمندان گلابچی این شهر برگزار شد.

آموزش و پرورش اهل بیت علیهم السلام دانش آموزان سالمندان سلامت سلامت روان صنایع دستی قرآن مدرسه معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر