کد خبر: 999939 A

شیرخانی:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: کارفرمایانی که فارغ التحصیلان دانشگاهی را جذب کنند ۲ سال از حق بیمه سهم خود برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید فارغ التحصیلان دانشگاهی معاف می‌شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام) اظهارکرد: با تسهیل شرایط طرح مشوق بیمه‌ای، کارفرمایان می‌توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت از بین فارغ‌التحصیلان لیسانس به بالا جذب کنند. 

وی با بیان اینکه بیمه سهم کارفرما توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می‌شود، افزود: شرایط بهرهمندی از این طرح برای کسب وکارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است. 

وی یادآور شد: کارفرما برای برخورداری از چنین معافیتی باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور، داشتن کد کارگاهی تامین اجتماعی بوده و در سامانه مشوق بیمه‌ایMoshavegh. mcls. gov. ir ثبت نام کرده باشد. 

وی گفت: نیروی کار جدید نیز باید دارای حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، سن کمتر از ۳۸ سال، حداکثر سابقه بیمه ۳۶ ماه و ثبت نام در سامانه Moshavegh. mcls. gov. ir باشند. 

شیرخانی گفت: از دیگر برنامه‌های وزارت کار برای تشویق کارفرمایان به جذب نیروی جدید طرح یارانه دستمزد است. در دستورالعمل جدید که از سوی وزارت تعاون ابلاغ شده کارگاه‌های جدید التاسیس هم می‌توانند یارانه دستمزد دریافت کنند. 

کارفرمایانی که کارگاهی جدید تاسیس می‌کنند به محض دریافت کد کارگاهی می‌توانند از خدمات یارانه دستمزد که ۳۰ درصد حقوق اداره کار است و به حساب کارفرما واریز می‌شود، بهره‌مند شوند. 

وی یادآور شد: بر اساس این طرح ۳۰ درصد از دستمزد جویندگان کار شامل افراد با تحصیلات دیپلم و دانش آموختگان دانشگاهی در قالب یارانه دستمزد به کارگاه‌هایی که آن‌ها را جذب کنند پرداخت می‌شود. 

شیرخانی تصریح کرد: با توجه با شرایط حاکم بر جامعه، ابلاغ دستورالعمل جدید یارانه دستمزد می‌تواند باعث افزایش تعداد قراردادها و ترغیب کارفرما‌ها جهت استفاده از طرح یارانه دستمزد باشد.

معافیت از بیمه استخدام فارغ التحصیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر