کد خبر: 998914 A

جشنواره پژوهشی مهارت‌آموزی در دو بخش برگزار می‌شود: شناسایی و معرفی نوآوری‌ها، اختراعات و راه‌حل‌های خلاقانه در مراکز آموزشی این سازمان و شناسایی و معرفی پژوهشگران برتر مهارتی در دو بخش دولتی و غیردولتی.

به گزارش ایلنا، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، به مناسبت هفته پژوهش با هدف تقویت فرهنگ پژوهش‌محوری، به عنوان سازمانی تعالی محور و پیشرو در مهارت آموزی، جشنواره پژوهشی را در دو بخش زیر برگزار می‌کند: این دوبخش شامل شناسایی و معرفی نوآوری‌ها، اختراعات و راه‌حل‌های خلاقانه در مراکز آموزشی این سازمان و نیز شناسایی و معرفی پژوهشگران برتر مهارتی در دو بخش دولتی و غیردولتی است.

اهداف این جشنواره به نقل از روابط عمومی این سازمان از این قرار است: ترویج فرهنگ پژوهش در حوزه مهارت‌آموزی، حمایت از توسعه پژوهش‌های تقاضا محور و تحول آفرین در امر مهارت‌آموزی، توانمندسازی و پشتیبانی از بلوغ حرفه‌ای پژوهشگران و نوآوران بخش دولتی و غیردولتی، شناسایی و بهره‌گیری از تجارب پژوهشگران و متخصصان توانمند و در نهایت زمینه‌سازی کاربرد نتایج پژوهش در مهارت‌آموزی.

طبق اعلام این سازمان، فعالیت‌های پژوهشی و فناوری و اختراعات انجام شده باید طی سه سال گذشته صورت گرفته باشد و انتخاب مجدد پژوهشگرانی که در سال ۱۳۹۸به عنوان پژوهشگر مهارتی برتر انتخاب شده‌اند، بلامانع است، منوط به اینکه مدارک و مستندات ارائه شده، مربوط به سه ماهه آخر سال ۹۸ و سال ۹۹ باشد. فرم‌هایی که پس از این تاریخ تکمیل و ارسال گردند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت و تاریخ فوق قابل تمدید نخواهد بود. دبیرخانه جشنواره پس از بررسی مدارک ارسال شده، نسبت به انتخاب منتخبین دو بخش اقدام نموده و اسامی برگزیدگان را متعاقبا اعلام می‌کند. پژوهشگران به منظور شرکت در هر یک از محورهای جشنواره، بایدحداکثر تا تاریخ هفتم آذرماه نسبت به تکمیل فرم مندرج در سامانه ملی استاندارد مهارت به آدرسrpc. irantvto. ir اقدام نمایند.

همچنین در خبری دیگر، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اعلام کرد از مخترعین و نوآوران برتر مهارتی به شرح زیر حمایت می‌کند: حمایت از برگزیدگان جهت ادامه مسیر و توسعه محصول یا خدمت، معرفی نفرات برگزیده در سطح ملی، اهدای لوح تقدیر و عضویت در شبکه ملی پژوهش مهارت.

هفته پژوهش سازمان فنی حرفه ای کشور مخترعین و نوآوران کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر