کد خبر: 996421 A

شماری از کارگران پیمانی خطوط ابنیه فنی راه‌آهن کشور مخالفت خود را با اواگذاری دوباره شرکت ابنیه فنی تراورس به گروه امیرمنصور آریا اعلام کردند.

شماری از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن به خبرنگار ایلنا گفتند: شرکت خدمات خط و ابنیه تراروس در نیمه دوم دهه‌ی ۸۰ طبق قانون اصل ۴۴ قانون اساسی به گروه امیرمنصور آریا از طریق شرکت آهن و فولاد لوشان واگذار شد. پس از اعدام امیرخسروی (مالک اصلی گروه آریا) مشکلات بسیاری برای شرکت‌های زیرمجموعه این گروه از جمله تراورس ایجاد شد که در نتیجه‌ی آن حدود ۷ هزار کارگر شاغل در مجموعه ابنیه فنی تراورس با مشکلات زیادی در زمینه امینت شغلی و دریافت حقوق مواجه شدند. البته در اسفند ماه سال گذشته، حجت‌الاسلام رئیسی (رئیس محترم قوع قضائیه) دستور پیگیری وضعیت سهام این شرکت را به‌صورت مستقیم و ویژه به معاون خود (حجت‌الاسلام اژه‌ای) صادر کرد.

کارگران این واحد خدماتی افزودند: قرار بود ۹۵ درصد سهام گروه آیا در شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه‌آهن (تراورس) در نیمه نخست سال جاری فسخ شود و مدیریت مجموعه به شرکت راه‌آهن برگردد اما هفته پیش هیات داوری سازمان خصوصی‌سازی به واگذاری شرکت ابنیه فنی تراورس به گروه امیرمنصور آریا رای داده و شرکت طبق روال سال‌های گذشته باید فعالیت خود را با مسئولیت گروه امیرمنصور آریا در خطوط ریلی کشور ادامه بدهد.

آنها با بیان اینکه کارگران با این تصمیم هیات داوری سازمان خصوصی‌سازی  مخالف هستند، در ادامه افزودند: متاسفانه در طول ده سال گذشته که با پیمانکار تراورس همکاری داشته‌ایم، این شرکت به تعهدات خود در قبال کارگران عمل نکرده و درنتیجه کارگران با مشکلات زیادی روبرو بوده‌اند.

کارگران در ادامه تصریح کردند: طی سنوات گذشته تمام تلاش خود را برای خروج پیمانکار از شرکت راه‌آهن به کار گرفته‌ایم تا امنیت شغلی و معیشت‌مان تامین شود اما به یکباره امید کارگران از دست رفت. در رسیدگی به این موضوع مهم در روزهای گذشته شاهد مراجعه‌ی تعدادی از کارگران برخی نواحی مختلف ریلی در مقابل ساختمان نهاد قضایی شهرهای مختلف بوده‌ایم و هنوز هم این پیگیری‌ها ادامه دارد.

این کارگران با بیان اینکه شرکت پیمانکاری تراورس هر ماه حقوق کارگران را با تاخیر چند ماهه و به‌صورت ناقص  پرداخت می‌کند، افزودند: ما در زمینه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و نیز دریافت برخی مزایای قانونی و عرفی دیگر نیز دچار مشکل هستیم.

کارگران با تاکید بر پیگیری مسئولان درمورد خروج شرکت پیمانکاری تراورس با مدیریت گروه امیرمنصور آریا از راه‌آهن گفتند: امیدوار هستیم همچنان با حمایت مسئولان به ویژه قوه قضائیه، مشکلات حدود ۷ هزار کارگر ابنیه فنی تراورس در ارتباط با حذف پیمانکار بخش خصوصی برطرف شود.

امیر منصور آریا تراورس کارگران ابنیه فنی تراورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر