کد خبر: 996411 A

مریم اربابی، معلمی‌ست که تا آخرین لحظه روی تخت بیمارستان، به شاگردان خود درست داد. مسئولان وزارت آموزش و پرورش درگذشت او را تسلیت گفته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مریم اربابی، معلم اهل گرمه در خراسان جنوبی، علیرغم کرونای شدید، تا آخرین لحظه دست از درس دادن نکشید و از روی تخت بیمارستان، کار تدریس دانش آموزان را انجام می‌داد.

او متاسفانه در روزهای گذشته به دلیل کرونا جان خود را از دست داد. فرحناز مینایی‌پور (مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش) در پیامی درگذشت او را تسلیت گفت.

در این پیام می‌خوانیم: «او معلمی بود که حتی از روی تخت بیمارستان هم شوق تربیت و تحصیل دانش‌آموزان را از دست نداد و پس از ۲۲ سال خاک تخته خوردن به همه درس ایثار و دلسوزی داد و نشان داد عشق معلمی با کرونا هم از بین نمی‌رود. در گذشت خانم اربابی معلم دلسوخته و فداکار که تا آخرین معلمی را رها نکرد اگرچه غمی جانکاه و دردناک است ولی کار بزرگش الگویی ماندگار از مدافعان تعلیم و تربیت و نمادی از جانفشانی‌های معلمان در میدان جنگ با کروناست. ضمن تسلیت به جامعه فرهنگیان و علو درجات برای این شیر زن عرصه تعلیم و تربیت، برای خانواده بزرگ آموزش و پرورش آرزوی سلامتی و تندرستی دارم.»

 

مرگ معلمان بر اثر ابتلا به کرونا مریم اربابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر