کد خبر: 995925 A

معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری خوزستان گفت: در شرایط حساس کنونی تعطیلی کارخانه بوژنه و انتقال ماشین‌آلات آن به یک استان دیگر به هیچ وجه صلاح نبوده و باید به فعالیت خود ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران بیکار شده کارخانه کارخانه صنایع بهداشتی ایران «پوژنه» که به دنبال بازگشت به کار خود از اداره کار شرق اهواز هستند، می‌‌گویند که اخیرا فعالیت این واحد تولیدی به  دلیل برخی مشکلات متوقف شده و کارفرما قصد انتقال ماشین‌آلات را به یک استان دیگر دارد، با این حال ما خواستار بازگشت به کار و رسیدگی به وضعیت کارخانه از مسئولان هستیم.

سیدنورالله حسن زاده (معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری خوزستان) در خصوص وضعیت کارخانه صنایع بهداشتی ایران «پوژنه» به رسانه‌ها گفت که با دستور استاندار موضوع انتقال واحد صنایع بهداشتی ایران «پوژنه» منتفی است و این کارخانه به فعالیت تولیدی خود در اهواز ادامه خواهد داد.

او افزود: در شرایط حساس کنونی تعطیلی این کارخانه و انتقال ماشین‌آلات آن به یک استان دیگر به هیچ وجه صلاح نبوده و باید به فعالیت خود ادامه دهد.

حسن‌زاده با بیان اینکه مدیران این کارخانه به دلیل برخی مشکلاتی که در زمینه جابجایی کارخانه دارند با این تصور که ادامه فعالیت تولیدی در خوزستان برایشان امکان‌پذیر نیست، قصد انتقال ماشین‌آلات کارخانه و فروش ملک کارخانه را داشتند.

او گفت: پیگیری‌های لازم برای واگذاری زمین وساخت مکان جدید برای این کارخانه با برخی مسئولان مربوطه انجام شده است.

معاون اقتصادی استانداری خوزستان با بیان اینکه با صحبتی که با مدیران گروه صنعتی گلرنگ انجام داده‌ایم به آن‌ها اطمینان داده شد که آماده همه گونه همکاری با این مجموعه بزرگ هستیم، اظهار داشت: این شرکت در هر نقطه‌ای از استان خوزستان که مایل به سرمایه‌گذاری است، استانداری زمینه فعالیت آن‌ها را تسهیل می‌کند.

به گفته وی؛ فعالیت هرچه بیشتر واحدهای صنعتی و تولیدی می‌تواند در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال منطقه و حتی استان بسیار اثر گذار باشد.

پیش از این سودابه انسان (مدیرعامل شرکت صنایع بهداشتی ایران- بوژنه) نیز با بیان اینکه کارخانه را نفروخته‌ایم و فقط غیرفعال است، گفته: با مشکلاتی که دو سازمان صنعت، معدن و تجارت و غذا و دارو برای این واحد قدیمی ایجاد کرده‌اند ادامه فعالیت تولیدی در اهواز امکان‌پذیر نیست.

بازگشت بکار کارگران بوژنه کارگران صنایع بهداشتی ایران وضعیت کارخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر