کد خبر: 995565 A

در نشست ستاد رفع موانع تولید اعلام شد؛

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گفت: تا پایان شهریور، از تعداد ۴۶ هزار و ۴۱۳ واحد بهره‌بردار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، ۸۰.۲ درصد فعال و ۱۹.۸ درصد غیرفعال هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت صمت، اصغر مصاحب، در یکصدمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، به نرخ رشد منفی واحدهای صنعتی غیرفعال در یک سال گذشته نیز اشاره و تصریح کرد: بنابه خود اظهاری واحدهای صنعتی، علل عمده غیرفعال بودن واحدها را می‌توان در سه گروه تأمین منابع مالی، تهیه مواد اولیه و نیاز به نوسازی ماشین آلات طبقه‌بندی کرد. همچنین بیش از ۱۰ سال از توقف تولید حدود ۱۳ درصد واحدهای غیرفعال می‌گذرد. 

برنامه‌ریزی برای تقویت توان سیاستگذاری، اجرا و نظارت در حوزه تأمین زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نیز از جمله اهداف دیگری بود که وی به آن‌ها اشاره کرد و گفت: به منظور کاهش مشکلات موجود (کمبود منابع اعتباری)، مشارکت با بخش خصوصی برای ایجاد، بازسازی و نوسازی زیرساخت‌ها، از دیگر برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است. 

عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بخش دیگر این نشست با طرح پیشنهاداتی برای مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در اجرای پروژه‌های عمرانی و تأمین زیرساخت‌ها، بر اصلاح اساسنامه این سازمان تأکید کرد. 

مصاحب بهبود فضای کسب و کار و تسهیل شرایط فعالیت تولید کنندگان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را از جمله اهداف مهم سازمان متبوع خود عنوان و خاطرنشان کرد: به این منظور ۱۱ قانون که اصلاح آن‌ها منجر به بهبود شرایط تولید می‌شود، احصاء و به همراه پیشنهادات لازم به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید منعکس شده است.

اصغر مصاحب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور واحد صنعتی غیرفعال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر