کد خبر: 993639 A

نامه جمعی از کارگران فلزکار:

کارگران فلزکار در نامه‌ای سرگشاده خطاب به دولت، خواستار توجه به وضعیت بد معیشتی کارگران در بحران کرونا شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران فلزکار در نامه‌ای سرگشاده خطاب به دولت، به بیان مشکلات و مصائب معیشتی خود پرداختند.

در این نامه آمده است: «ماسک ۴۵۰ تومانی امروز در داروخانه‌ها با قیمت ۱۳۰۰ تومان عرضه می‌شود یعنی ۳ برابر، مواد ضدعفونی ۳ لیتری ۳۰ هزار تومانی اکنون ۱۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. طبقه کارگر و فقرا و اقشار آسیب‌پذیر و کم درآمد، نمی‌توانند این اقلام را در سبد خرید خود قرار بدهند، چرا که به همت شما و دولت‌های پیشین هر روز فقیرتر شده‌ایم و قدرت خریدمان کاهش یافته است. اگر در ابتدای سال ۹۷ طبق مصوبه‌ی وزارت کار ۲۳۲ دلار دستمزدمان بود در سال گذشته به ۱۳۰ دلار رسید؛ و امروز با دلار ۳۰ هزار تومانی به ۸۰ دلار تنزل یافته است. قیمت‌ها از فروردین تاکنون ۳ برابر افزایش پیدا کرده‌اند، بعد شما انتظار دارید مردم مرتب دست‌هایشان را بشویند و در خانه مانده تا بیماری مهار شود؟»

در بخشی دیگر از این نامه، پیشنهاداتی طرح شده است که برخی از این پیشنهادات، به شرح زیر است:

۱- همه بیمارستان‌ها اعم از دولتی و خصوصی موظف شوند بدون دریافت وجهی بیماران کرونایی را پذیرش کرده و تمام امکانات خود را در خدمت مردم و وزارت بهداشت قرار دهند.

۲- همه فقرا و زحمتکشانی که منبع درآمدی ندارند بدون هیچ شرطی تا ۳ ماه آینده زیر پوشش بیمه بیکاری قرار گیرند.

۳- تمامی حقوق‌های عقب افتاده در سراسر کشور پرداخت شده و به‌روز گردد.

۴- لوازم بهداشتی ازجمله ماسک، دستکش، الکل و مواد ضدعفونی‌کننده، بطور رایگان در اختیار همه قرار گیرد. برای این مهم باید از تمامی کارخانه‌هایی این اقلام را تولید می‌کنند خواست که ۳۰ درصد تولیدشان را رایگان به وزارت بهداشت بدهند چون سودهای نجومی از این بیماری نصیب‌شان شده و این کمترین کمک به میهن است.

۵- ضدعفونی معابر و محلات تا درب خانه‌ها بطور جدی و بدون وقفه، توسط افراد آموزش دیده، انجام پذیرد.

دستمزد 99 کرونا در میان کارگران گرانی اقلام بهداشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر