کد خبر: 993626 A

امیری‌گنجه تشریح کرد؛

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تامین تهران بزرگ گفت: در طول شش ماهه نخست سال جاری و در شرایط سخت کرونایی بیش از ۴ هزار نفر از بیمه‌شدگان تهرانی تحت پوشش اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ به جرگه بازنشستگان پیوستند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ، حسین امیری‌گنجه (مدیرکل تامین اجتماعی غرب تامین تهران بزرگ) در نشست شورای معاونان این اداره کل گفت: ارائه خدمات بیمه‌ای به جامعه هدف و از جمله بازنشستگان و سالمندان اغلب غیرحضوری است و در شعب و کارگزاری‌ها نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌گیرد. 

وی تاکید کرد: خوشبختانه بیش از ۹۰ درصد فعالیت‌های بیمه‌ای بازنشستگان؛ در شرایط خاص کرونایی از طریق خدمات غیرحضوری انجام می‌شود. سازمان تامین اجتماعی تلاش دارد ارائه خدمت به بازنشستگان، کارفرمایان و بیمه‌شدگان را در کمترین زمان ممکن و به صورت غیرحضوری انجام دهد. 

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ روند صدور حکم بازنشستگی را کمتر از یک ماه دانست و افزود: متاسفانه بعضا اعلام ترک کار از سوی کارفرمایان، جمع‌آوری سوابق بیمه‌ای، اجرای رای کمیته مشاغل سخت و زیان‌آور و پرداخت بدهی از سوی کارفرمایان، آرای دیوان عدالت اداری و تعطیلی کارگاه‌ها موجب می‌شود صدور حکم بازنشستگی غیرمتعارف گردد. 

امیری‌گنجه اجرای طرح ۳۰۷۰ را کاری تحول‌گرا و اثرگذار در مناسبات و توسعه خدمات حضوری سازمان تامین اجتماعی دانست و افزود: کاهش مراجعان، در یافت خدمت در حداقل زمان از اثرات و ارتقای رضایتمندی مخاطبان این طرح ملی خواهد بود. 

وی تاکید کرد: بسیاری از خدمات سازمان تامین اجتماعی که حضوری انجام می‌گرفت، در راستای این طرح هم‌اکنون به صورت غیرحضوری صورت می‌گیرد. خدماتی از قبیل مشاهده حکم افزایش سالیانه، مشاهده فیش حقوقی صدور گواهی حقوقی مستمری‌بگیران مشاهده حساب و نحوه مبلغ مستمری بازنشستگی را می‌‎توانند از طرح‌هایی دانست که به ثمر نشسته و موجبات رضایتمندی اقشار مختلف مردم را فراهم نموده است. 

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ مهمترین دغدغه بازنشستگان و سالمندان را مسائل اقتصادی، تکریم، بیمه تکمیلی وعدم بکارگیری از تجربیات آن‌ها دانست و تصریح کرد: خوشبختانه با همت و تلاش‌های بی‌شائبه مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، مستمری این عزیزان طی سال جاری دو بار افزایش یافت. 

وی یکی از گله‌مندی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را داشتن سابقه بالا و دریافت مستمری حداقلی برشمرد و گفت: پس از ۱۲ سال متناسب‌‍سازی حقوق مستمری‌بگیران که یکی از مهمترین مطالبات این عزیزان بوده در هفته تامین اجتماعی سال ۱۳۹۹ با پیگیری‌های مستمر و چندین ماهه تیم مدیریتی سازمان تامین اجتماعی و با مشارکت نمایندگان تشکل‌های بازنشستگی بر مبنای سابقه بیمه‌پردازی و دستمزد مشمول کسر حق بیمه (عدالت بیمه‌ای) به ثمر رسید. 

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تعداد باز نشستگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش اداره کل غرب را ۳۵۴ هزار نفر دانست و تصریح نمود: این آمار نشان می‌دهد نسبت شهریور به خرداد سال جاری ۱ درصد افزایش پیدا کرده است و تعداد بازنشستگان اصلی و تبعی این اداره کل ۶۰۴ هزار نفر است. 

مستمری بگیران احکام بازنشستگی حسین امیری‌گنجه اداره کل غرب تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر