سرخط خبرها:
کد خبر: 991658 A

کارگران قند تربت جام:

کارگران کارخانه قند تربت جام می‌گویند: منتظر آغاز فعالیت تولیدی کارخانه و پرداخت مابقی مطالبات معوقه مزدی خود هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تعدادی از کارگران کارخانه قند تربت جام از وضعیت این واحد تولیدی گلایه کرده و گفتند: این کارخانه که چندین سال است با مشکل روبرو شده، در حال حاضر هیچ فعالیتی ندارد حال آنکه براساس وعده‌های مسئولان باید راه‌اندازی می‌شد.

یکی از کارگران این کارخانه با بیان اینکه برخی مسئولان استانی اعلام کرده‌اند مطالبات کارگران داده خواهد شد و به زودی فعالیت کارخانه از سر گرفته می‌شود، گفت: خوشبختانه با تامین اعتبار بخشی از مطالبات کارگران مهر ماه سال جاری پرداخت شد اما مشکل اصلی کارگران و سهامداران کارخانه تغییر مالکیت اصلی آن است که باعث توقف فعالیت‌ها شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر همه ۷۰ کارگر کارخانه منتظر از سر گیری فعالیت کارخانه و پرداخت مابقی مطالبات مزدی‌شان هستند، افزود: در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه کارگران جدا از بحث تولید، مشکلات مربوط به معوقات مزدی و بیمه‌ای است که امیدواریم با مساعدت مسئولان استانی مرتفع شود.

به گفته وی؛ طی چند ماه گذشته آن‌ها بارها مقابل نهادهای مختلف دولتی در استان خراسان رضوی تجمع کرده و خواستار مشخص شدن وضعیت کارخانه و پرداخت مطالبات معوقه خود شده‌اند.

این کارگر گفت: کارخانه نقد تربت جام برای ادامه تولید نیازمند تامین مواد اولیه است که بخش زیادی از آن‌ از کشاورزان و تولیدکنندگان شهرستان و استان تامین می‌شود اما در چند سال گذشته تامین این مواد اولیه با مشکل روبرو شده است.

او گفت: آنچه در چند سال اخیر باعث افزایش مشکلات کارخانه و کارگران شده، افزایش بدهی‌های کارخانه به نهاد‌های دولتی و بخش خصوصی است. اگرچه اخیرا مسئولان قول همکاری و کمک داده‌اند.

این کارگر در پایان گفت: کارگران قند تربت جام در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان، آماده کار و تولید هستند.

تعطیل شد کارگران قند تربت جام معوقات مزدیکارگران خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر