کد خبر: 989894 A

بیش از ۵۰ کارگر سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج دست‌کم ۸ ماه مطالبات مزدی طلبکارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع خبری کارگری در شهرداری یاسوج گفتند: کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج که از زیرمجموعه‌های شهرداری محسوب می‌شوند، دست‌کم ۸ ماه دستمزد و سایر مزایا از کارفرمای خود طلبکارند.

این کارگران که مدعی هستند تعویق هشت ماهه‌ی حقوق؛ آن‌ها را در وضعیت بد معیشتی قرار داده است، در ادامه گفتند: عدم پرداخت دستمزد کارگران درحالیست که در انتقاد به بی‌توجهی مسئولان شهرستانی در پیگیری مطالباتمان بارها به شهرداری و شورای شهر یاسوج مراجعه کرده‌ایم.

به گفته کارگران؛ شهرداری در پاسخ به پیگیری کارگران می‌گوید برای پرداخت حقوق منتظر مصوبه شورای شهر هستند اما شورای شهر در تامین منابع مالی تعلل می‌کند.

یکی از کارگران سازمان حمل ونقل بار مسافر در تشریح مشکلات پیش آمده، گفت: بیش از ۵۰ کارگر سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج هستیم که بعداز ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه کار هنوز وضعیت شغلی، حقوقی و بیمه‌ای مشخصی نداریم.

او افزود: در حالی مطالبات‌مان با تاخیر پرداخت می‌شود که در شرایط بد اقتصاد فعلی که همه چیز بیش از اندازه گران شده، ما در حال تجربه کردن شرایط بد معیشتی هستیم اما مسئولان سازمان حمل ونقل مسافر شهرداری یاسوج هیچ واکنشی نسبت به تعیین و تکلیف وضعیت مطالبات‌مان و پرداخت حقوقه، بیمه و مشخص شدن وضعیت قراردادهایمان انجام نمی‌دهند.

این کارگر در خاتمه تصریح کرد: مسئولان شهرداری قول داده‌اند جلسه‌ای در خصوص مطالبات‌مان با شورای شهر برگزار کنند.

کارگران حمل ونقل بار ومسافر یاسوج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر