کد خبر: 989321 A

مدیرکل امور حقوقی و قوانین سازمان تامین اجتماعی:

مدیرکل امور حقوقی و قوانین سازمان تامین اجتماعی با حضور در جلسه هم اندیشی با مدیر کل، روسای ادارات و شعب اداره کل شهرستانهای استان تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، عمران نعیمی، مدیرکل امور حقوقی و قوانین سازمان تامین اجتماعی در این جلسه با اعلام اینکه برای تدوین و تنظیم بخشنامه‌های سازمان از ذینفعان و مخاطبین نظر خواهی می‌کنیم؛ گفت: اداره کل حقوقی و قوانین این سازمان با توجه به ماموریت خود با بخش‌های گسترده سازمان در ارتباط است و از این تعاملات بهره برداری می‌کند. 

وی افزود: بخشنامه‌های سازمان تامین اجتماعی به دلیل تنوع زیاد وگستردگی در طی سالهای متمادی از شمول لازم خارج شده بود و نیاز به بازنگری داشت که توانستیم با هدفگذاری و برنامه‌ریزی نسبت به تنقیح و تجمیع بخشنامه‌ها اقدام کنیم تا هم از لحاظ کارشناسی وحدت رویه ایجاد کنیم و هم از لحاظ پاسخگویی، پاسخگوی بهتری برای مخاطبین خود باشیم. 

نعیمی ادامه داد: با تفکیک پرونده‌های مطروح در مراجع دعاوی و حقوقی قضایی مانند دیوان عدالت اداری، دادگستری و… که عمدتاً شامل استعلامات، اجرائیات، قوانین و مقررات و… می‌شوند، سازمان تامین اجتماعی با خط مشی مبتنی بر کاهش تعداد پرونده‌های شکایات و دعاوی، دادنامه‌های ارسالی را توسط امور حقوقی در اسرع وقت بررسی و کنترل می‌کنیم تا با اقدام به موقع بتوانیم با شایستگی مطالبات سازمان را پیگیری کنیم. 

وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد آرای پرونده‌های مطروحه در مراجع قضایی به نفع این سازمان صادر می‌شوند؛ زیرا بخشنامه‌های صادره قبل از صدور با قوانین تطبیق داده شده‌اند و ما با این باور که در انجام تمامی اقدامات ملاک را باید قوانین ومقررات قرار دهیم، به اجرا و محاسبات براساس حق، چهارچوب و مر قانون عمل می‌کنیم. 

همچنین اورنگ، مدیرکل تامین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران گفت: تیم کارشناسی حقوقی در استان‌ها در بحث رسیدگی و کاهش امور دعاوی عملکرد مناسبی دارند. 

وی ادامه داد: می‌توانیم با برگزاری این گونه جلسات هم اندیشی، تعامل و بهره وری را افزایش داده تا با رعایت انصاف وخرد جمعی در دفاع از حق و حقوق و ماموریت‌هایمان حرکت کنیم.

سازمان تامین اجتماعی بخشنامه‌های تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر