کد خبر: 988069 A

مسرور:

نشست خبری مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با موضوع تشریح پرداخت معوقات و اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان فولاد برگزار گردید.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد، رضا مسرور در ابتدای این نشست به پرداخت معوقات بازنشستگان فولاد که از سال ۹۱ باقی مانده بود اشاره کرد و گفت: با برنامهریزی صورت گرفته و اخذ مجوز هیات امنا و همچنین تامین منابع مالی لازم، پرونده این معوقات با پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان بسته شد.

مسرور در پاسخ به پرسشی درباره اجرای همسانسازی حقوق بازنشستگان فولاد، تصریح کرد: از اوایل سال جاری پیگیریهای خود را جهت اجرای این موضوع در صندوق فولاد آغاز کردیم. خوشبختانه هیات امنای صندوق مجوز اجرای همسانسازی را در هفته گذشته صادر نمود و بدین ترتیب، از همین ماه( آبان ماه) حقوق بازنشستگان همراه با اعمال متناسبسازی و همسانسازی پرداخت خواهد شد.

وی با تشکر از حمایتهای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مساعدت سازمان برنامه و بودجه، گفت: متوسط حقوق بازنشستگان فولاد در سال گذشته ۳ میلیون و هفتصد هزار تومان بود که با اعمال همسانسازی و متناسبسازی و افزایش ۱۵ درصد سالانه ، مجموعا ۵۲ درصد به حقوق بازنشستگان فولاد اضافه خواهد شد و میانگین دریافتی آنان به ۵ میلیون و ششصد هزار تومان خواهد رسید.

مسرور تصریح کرد: بودجه لازم برای اجرای همسانسازی و متناسبسازی حدودا ۱۲۰۰ میلیارد تومان است که بخشی از آن از منابع داخلی صندوق و بخش دیگر با مساعدت سازمان برنامه و بودجه از محل محاسبات اکچوئری صندوق تامین خواهد شد.

وی افزود: آخرین بار در سال ۹۱ برای بازنشستگان فولاد همسانسازی اجرا شده بود و پس از آن تاریخ ، این نخستین باری است که همسانسازی اجرا می گردد.

مسرور با اشاره به خدمات بیمه درمان بازنشستگان فولاد گفت: از آنجایی که بازنشستگان فولاد سختترین شرایط شغلی را داشتهاند، سرانه درمان این عزیزان ۱۷۵ هزار تومان است که در مقایسه با سرانه درمان سایر صندوق های بازنشستگی عدد بالاتری است.

مسرور در پاسخ به پرسشی درباره اعطای تسهیلات به بازنشستگان فولاد نیز گفت: صندوق فولاد از منابع داخلی خود به بازنشستگان وام پرداخت می کند. البته با صندوق کارآفرینی امید هم تفاهم نامهای برای پرداخت وام به بازنشستگان فولاد منعقد کردهایم که موضوع در حال پیگیری است.

رضا مسرور حقوق بازنشستگان فولاد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان فولاد همسان‌سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر