کد خبر: 986297 A

بازنشستگان مطرح کردند؛

بازنشستگان سخت و زیان‌آور می‌گویند: دولت باید بخشی دیگر از بدهی سازمان را بپردازد تا تجدیدنظر در همسان‌سازی عملی شود.

جمعی از بازنشستگان سخت و زیان آور در تماس با خبرنگار ایلنا، از طرح جدید مجلس برای برداشت از بودجه همسان سازی اعتراض کردند.

این بازنشستگان می گویند: ما در انتظار هستیم تا آذرماه در فرمول‌های همسان‌سازی، تجدیدنظر و بازنگری صورت بگیرد؛ این کار نیاز به اعتبار بیشتر دارد؛ حالا چطور می‌خواهند از همان اعتبار ۳۲ هزار میلیارد تومانی قبلی نیز کسر کنند؟!

محمدی که یک بازنشسته معدن است؛ می‌گوید: منابع سازمان، حق بازنشستگان است؛ ما بازنشستگان سخت و زیان آور سالها در معادن تنگ و تاریک و آکنده از گرد مسموم ذغال سنگ کار کرده‌ایم و حق بیمه به حساب سازمان واریز نموده‌ایم تا زمان پیری بتوانیم از منابع آن بهره‌مند شویم و زندگی خوبی داشته باشیم نه اینکه دولت از پس‌انداز ما برداشت کند و خرج دیگران نماید!

به گفته او، نه تنها نباید از بودجه سازمان بردارند بلکه باید بخشی دیگر از بدهی دولت به سازمان پرداخت شود تا سازمان بتواند ترمیم فرمول‌های همسان‌سازی را اجرایی کند.

از قرار معلوم، ترمیم فرمول‌های همسان‌سازی برای بازنشستگان سخت و زیان‌آور نیاز به حدود هزار میلیارد تومان بودجه دارد؛ حالا بازنشستگان سخت و زیان‌آور می‌گویند: نگرانیم در این بلبشویی که نمایندگان مجلس سر طرح تامین کالاهای اساسی درست کرده‌اند، قول‌هایی که مدیران سازمان به ما داده بودند، عملی نشده و بازهم ده سال سابقه استحقاقی ما در همسان‌سازی منظور نشود. 

همسان سازی برای بازنشستگان سخت و زیان آور برداشت از بودجه همسان سازی توسط دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر