سرخط خبرها:
کد خبر: 984834 A

کارگران پیمانکاری آبفای اهواز از اجرایی نشدنِ ابلاغیه‌ی تغییر وضعیت خود انتقاد دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران پیمانکاری آبفای اهواز که حدود ۳۰۰ نفر هستند از اجرایی نشدن ابلاغیه‌ی تغییر وضعیت خود انتقاد دارند. این کارگران روز گذشته (سه‌شنبه ۲۹ مهر ماه) مقابل ساختمان آبفای اهواز دست به تجمع زدند.

این کارگران به عنوان موتورچی و پمپ‌چی آب در سطح شهر اهواز فعالیت می‌کنند و می‌گویند در اعتراض روز گذشته همکاران واحد حراست، شبکه و انشعابات و اپراتورهای سبتیک در اداره آب و فاضلاب اهواز نیز حضور داشتند.

کارگران معترض مدعی‌اند: با وجود اینکه سازمان آبفای کشور شغل مذکور را در زمره مشاغل دائمی دانسته و آبفای اهواز را طی ابلاغیه‌ای مکلف به تبدیل وضعیت کارگران از پیمانی به قرارداد مستقیم کرده است، متاسفانه مدیریت آبفای اهواز اراده‌ای برای اجرای این تکلیف قانونی ندارد.

کارگران پیمانی ابفای اهواز که بارها این مطالبه صنفی را از مسئولان استانی پیگیری کرده‌اند و حتی چندین بار از اهواز به تهران آمده‌اند و به شیوه‌های مختلف خواستار حقوق قانونی خود از مدیریت آبفای کشور شده‌اند، در ادامه تصریح کردند: در حالی صدور بخشنامه «تبدیل وضعیت» موجب خوشحالی کارگران شده که نمی‌دانیم از چه زمانی این بخشنامه از آبفای کشور به آبفای اهواز ابلاغ شده و مسئولان آن را از ما کارگران پنهان کرده‌اند اما این خوشحالی به دلیل اجرایی نشدن برای ما کارگران به ناامیدی بدل شده‌ است.

یکی از کارگران معترض آبفای اهواز می‌گوید: درست نیست مدیریت آبفای اهواز دستورالعمل تبدیل وضعیت نیروی کار پیمانکاری را نادیده بگیرد و به این شکل، نیروی کار را زیر فشار بگذارد. ما برای گرفتن حق‌مان خیلی دوندگی کرده‌ایم و جای تاسف دارد که قصد دارند با بی‌تفاوتی از کنار الزامات قانونی رد شوند.

به گفته وی؛ مدیریت آبفای اهواز باید در چارچوب بخشنامه آبفای کشور قراردادهای استخدامی آنها را از پیمانکاری به قرارداد دائم تغییر دهد.

آبفا تبدیل وضعیت استخدامی کارگران آبفای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر