کد خبر: 982612 A

سخنگوی دولت عراق محورهای برنامه اصلاحات ساختاری در این کشور را اعلام کرد که «تشکیل نظام جامع و واحد بازنشستگی» از محورهای آن خواهد بود.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از  احمد ملا طلال، که در یک کنفرانسی خبری صحبت می‌کرد، نوشت: زمان‌بندی لازم برای تکمیل اجرای بندهای «برنامه اصلاحی» سه الی پنج سال طول می‌کشد.
 
ملا طلال در کنفرانس مطبوعاتی که با همراهی وزرای دارایی و برنامه‌ریزی برگزار کرد، اظهار کرد: برنامه اصلاحی مذکور به مثابه تصحیح سیاست‌های نادرست در دهه‌های گذشته به شمار می‌رود. همچنین، مسؤولیت دولت کنونی آماده‌سازی شرایط برای انتخابات و تدوین سیاست اقتصادی درست و استوار است.
 
وی گفت: موفقیت برنامه اصلاحی، عراق را از هر گونه پیامدهایی مانند کاهش بهای نفت دور می‌کند و مانع از تکرار بحران پرداخت حقوق می‌شود.
 
سخنگوی دولت عراق اعلام کرد: برنامه اصلاحی که ۹۷ صفحه است، به بررسی معضلاتی چون اپیدمی کرونا و تاثیر آن بر بهای نفت، تشکیل نظام جامع و واحد بازنشستگی، تنوع‌بخشی به درآمدهای دولت، بهینه‌سازی هزینه‌ها، کلید زدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری و... می‌پردازد.
 
در همین رابطه، علی علاوی، وزیر دارایی عراق، هم تصریح کرد: برنامه مذکور برنامه‌ای برای اصلاح وضعیت مالی و اقتصادی عراق است و اگر در اجرای این برنامه موفق عمل کنیم، وضعیت اقتصادی عراق بسیار بهتر خواهد شد و وضعیت شهروندان عراقی بهبود خواهد یافت.
 
علاوی با بیان اینکه «برنامه اصلاحی وضعیت شهرهای آزاد شده را در صدر اهتمامات خود قرار داده است»، اظهار کرد: یکی از محورهای اصلی برنامه مذکور اصلاح وضعیت استان‌های عراق است.
 
وی در پایان گفت: عراق سالانه ۶۰ میلیارد دلار کالا وارد می‌کند.
عراق بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر