کد خبر: 982232 A

بیش از ۳۰۰ کارگر فضای سبز شهرداری یاسوج که تحت نظارت چند شرکت پیمانکاری فعالیت دارند، به دلیل پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی پیمانکاران از سوی شهرداری یاسوج، چند ماه است حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

شماری از کارگران شهرداری یاسوج در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: بیش از ۳۰۰ کارگر پیمانکاری فضای سبز شهرداری یاسوج هستیم که به دلیل پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی پیمانکاران از سوی شهرداری یاسوج، دست‌کم هفت ماه است حقوقی دریافت نکرده‌ایم.

این کارگران با بیان اینکه در ادامه بی‌توجهی‌ کارفرما به پرداخت مطالبات‌مان، روز گذشته (۲۲ مهر ماه) تعدادی از همکارانمان در مقابل ساختمان شورای شهر تجمع اعتراضی بر پا کردند، درباره مطالبات بیمه‌ای خود گفتند: پرداخت حق بیمه ما چند ماه است با مشکل روبروست به گونه‌ای که در برخی ماه‌های سال دفترچه‌های درمانی کارگران فضای سبز تمدید نمی‌شود.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود؛ هر پیمانکار بین ۷۰ تا ۱۴۰ نیرو در فضای سبز دارد و تاکنون که در مهر ماه سال ۹۹ هستیم، دقیقا نمی‌دانیم چه میزان از پیمانکاران طلبکاریم.

کارگران با بیان اینکه، شمار زیادی از همکاران‌مان به صورت فصلی در فضای سبز شهرداری یاسوج مشغول کارند، افزودند: کارگران فصلی فضای سبز از آبان هر سال تا اردیبهشت ماه سال آینده بیکار هستند و در این فاصله؛ کاری برای انجام دادن ندارند.

این کارگران اظهار داشتند: هر وقت برای حقوق و مطالباتمان اعتراض می‌کنیم، ما را تهدید به اخراج می‌کنند.

آنها مهم‌ترین مشکل تعویق حقوق کارگران شهرداری را پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی شرکت‌های پیمانکاری از سوی شهرداری‌ها عنوان کرده و افزوند: شهرداری یاسوج دلیل پرداخت نکردن صورت وضعیت‌های پیمانکاران زیرمجموعه خود را کمبود منابع مالی اعلام کرده است.

کارگران در خاتمه تصریح کردند: در تجمع روز گذشته مقابل ساختمان شورای شهر محمدرحیم دهرابپور (رییس شورای شهر یاسوج) در جمع معترضان حاضر شد و وعده پیگیری مشکلاتمان را به صورت قانونی داد.

کارگران شهرداری یاسوج اعتراض کارگران کارگران فضای سبز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر