کد خبر: 981292 A

مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بر اساس مواد مصرح در قانون واحدهای تولیدی و صنعتی با بیش از ۵۰ نفر نیروی کار ملزم به ایجاد مرکز مراقبت‌های بهداشتی شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، سجاد اوجاقلو گفت: خانه‌های بهداشت کارگری و واحدهای تولیدی جهت پیگیری رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از کرونا نظارت و ارزیابی می‌شوند و بعد از شیوع ویروس منحوس کرونا، شورای هماهنگی ارائه خدمات بهداشتی به بیمه شدگان استان، بازدیدهایی را از خانه‌های بهداشت کارگری استان زنجان به منظور ارزیابی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌دهد.

مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: شورای هماهنگی ارائه خدمات بهداشتی به بیمهشدگان استان زنجان متشکل از نماینده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده مدیریت درمان تامین اجتماعی و نماینده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی است.

اوجاقلو یادآور شد: این شورا با هدف تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت کارکنان نسبت به بازدید از کارگاه‌های دارای جمعیت ۵۰ تا ۴۹۹ نفر اقدام می‌کند.

وی تعداد کارگاه‌های هدف گذاری شده بر اساس وضعیت آنها در شهرهای استان را سه هزار و ۱۲۱ واحد اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۲۳۷ واحد بالای ۵۰ نفر شناسایی شده و ۲ هزارو ۸۸۴ کارگاه نیز کمتر از ۵۰ نفر نیروی کار را شامل میشود.

به گفته مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تاکنون ۱۵۹۸ نفر از شاغلان واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیشترین موارد به شهرهای زنجان و ابهر به تعداد ۸۵۹ و ۳۷۴ مبتلا اختصاص دارد.

زنجان کرونا مرکز مراقبت‌های بهداشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر