کد خبر: 981102 A

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۵۲ درصد از دعاوی کارگری و کارفرمایی لرستان طی شش ماهه نخست سال جاری منجر به سازش شد.

 به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، علی آشتاب با بیان این‎که حفظ و حمایت از واحدهای تولیدی موجود در استان از مهم‌ترین اولویت کاری است، افزود: برطرف کردن دعاوی بین کارگران و کارفرمایان به‌صورت سازشی یکی از مهم‌ترین سیاست‎های اتخاذ شده این وزارتخانه است.

او، به تأثیر سازشی حل و فصل کردن دعاوی اشاره کرد و گفت: این شیوه باعث امکان همکاری کارگر و کارفرما، کاهش فرایند رسیدگی، صرفه جویی در هزینه‌های اداری و سرعت در رسیدگی به شکایات را منجر می‌شود که در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۹ تعداد ۳ هزار ۸۴۵ دادخواست از کارگران به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارجاع شده که از این تعداد ۳ هزار و ۲۴۰ مورد در هیات‌های بدوی و تجدید نظر منجر به صدور آراء شده است که ۵۲ درصد آرائ صادره در هیئت های تشخیص و حل اختلاف به سازش منجر شده است.

آشتاب با بیان اینکه مراجع حل اختلاف به منظور رسیدگی به اختلافات فردی بین کارفرما و کارگر که ناشی از اجرای مقررات قانون کار و سایر مقررات تبعی، موافقت نامه‌های کارگری و یا پیمان‌های دسته جمعی است، تشکیل شده‌اند، اظهار کرد: در راستای اجرایی کردن این قانون، اداره روابط کار استان لرستان با ۱۸هیئت تشخیص و ۱۰هیئت حل اختلاف فعالیت می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان خاطرنشان کرد: ما اعتقاد داریم اختلافات مابین کارگر و کارفرما باید در محیط کار و از طریق تفاهم و توافق حل و فصل شود و بهترین تصمیم توافق خواهد بود که در نهایت این کار موجب جلوگیری از سرگردانی مراجعان، کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها و تسریع در حل و فصل اختلافات خواهد شد.

شکایات کارگری دعاوی کارگری اختلافات کارگر و کارفرما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر