کد خبر: 980755 A

گروهی از کارگران فضای سبز شهرداری شهر اروند کنار، صبح امروز در اعتراض به چند ماه معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و در محدوده ساختمان شهرداری تجمع کردند.

یکی از منابع کارگری در شهرداری اروند کنار به خبرنگار ایلنا گفت: حدود ۵۰ نفر از کارگرانی که در واحد فضای سبز شهرداری این شهر به‌صورت قراردادی مشغول کارند، صبح امروز (۲۰ مهر ماه) در اعتراض به معوقات مزدی خود در محدوده داخلی ساختمان شهرداری تجمع کردند.

این کارگران که در پنج ماه گذشته دستمزد و حق بیمه آنها کامل پرداخت نشده است، می‌گویند: چندین سال است مطالبات مزدی و بیمه‌ای معوقه داریم. در حال حاضر نیز جدا از دستمزد اردیبهشت که به صورت کامل پرداخت شده، هر ماه مبالغی را به صورت علی‌الحساب دریافت کرده‌ایم. حق بیمه‌ها نیز چند ماه به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

این کارگران می‌گویند: حداقل حقوق دریافتی کفاف زندگی ما را نمی‌دهد با این وجود بسیاری از مزایای مزدی کارگران فضای سبز همانند اضافه‌کاری‌ها و تعطیل‌کاری‌ها پرداخت نمی‌شود.

کارگران شهرداری اروند کنار با بیان اینکه با وضعیت موجود، نگران افزایش مطالباتمان در ماه‌های آینده هستیم، تصریح می‌کنند: مدیریت شهری اروند کنارهنوز تمهیدات قابل قبولی برای پرداخت مطالبات کارگران انجام نداده و بهانه وی کمبود منابع مالی در شهرداری است.

در این خصوص حکیم یریان (سرپرست شهرداری اروندکنار) گفته است: شهرداری اروندکنار هیچ منبع درآمدی ندارد و در پرداخت حقوق با مشکلات بسیار زیادی مواجه است.

به گفته وی؛ به دلیل مشکلات مالی تنها حقوق اردیبهشت ماه کارگران به طور کامل پرداخت شد و برای حقوق ماه‌های دیگر تنها مساعده به آنان پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: قرار است در چند روز آینده حق آلایندگی پالایشگاه آبادان به حساب شهرداری اروندکنار واریز شود که در این صورت بخشی از حقوق معوقه کارگران پرداخت خواهد شد.

یریان افزود: هم‌اکنون ۱۳۵ کارگر درمجموعه شهرداری اروندکنار مشغول کار هستند که با توجه به محدود بودن منابع مالی و درآمد کم شهرداری پرداخت حقوق آن‌ها با مشکل مواجه شده است.

معوقات مزدی کارگران شهرداری اروند کنار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر