کد خبر: 979052 A

نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس:

نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس در نشست با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز و مسئولان تشکل‌های کارگری استان گفت: باید به کارگران نگاه ویژه‌ای داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، علیرضا عباسی (نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس) با تاکید بر اینکه درصد بالایی از فعالیت‌های مفید نظام بر دوش قشر کارگر است، اظهار کرد: تسهیلات مرتبط با اشتغال البرز باید متناسب و عادلانه توزیع شود؛ همچنین گام‌های خوبی بر اساس آمار برای ایجاد اشتغال در استان برداشته شده که باید تداوم یابد.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس با تشریح مثلث کار در کشور گفت: کارگر، کارفرما و کار باید در یک چرخه دیده شوند و مجلس و دولت نیز باید هم از کارگر و هم کارفرما حمایت کند تا نتیجه آن ایجاد کار برای جوانان باشد.

عباسی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تخصصی در دفتر خانه ملت برای بررسی موضوعات مختلف استانی عنوان کرد: از نظرات تشکل‌ها، کارشناسان و افراد خبره در این کارگروه‌ها استفاده می‌کنیم تا خلأهایی که وجود دارد برطرف شود.

او با بیان اینکه مهاجرت بسیار زیاد به البرز با اشتغال رابطه مستقیم دارد، بیان کرد: از طرفی دیگر کرج نزدیک به تهران است و همین موضوع سبب شد تا به نوعی اسکان افراد در کرج باشد و در تهران مشغول کار باشند که خود این موضوع مهاجرت را افزایش داده است.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس با اشاره به آمار بیکاری در البرز خاطرنشان کرد: بیکاری تبعات بعدی نظیر آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری را به دنبال دارد.

او تأکید کرد: باید به اشتغال خانگی و خُرد در استان توجه جدی و اشتغال مربوط به حوزه کشاورزی و روستایی را تقویت کرد.

در این جلسه حسین فلاح‌نژاد، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولین تشکلات کارگری استان البرز نیز آماری از وضعیت اشتغال استان ارائه داده و نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی از فعالیت‌های آنها در حوزه کارو تولید استان تقدیر و تشکر کرد.

اشتغال کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر