کد خبر: 978503 A

رئیس کمیسیون حمل و نقل، گمرک و ترانزیت اتاق تعاون از تشکیل سه کارگروه ویژه نوسازی، بیمه رانندگان و تهیه بانک اطلاعاتی رانندگان کشور با مشارکت شرکت های تعاونی دانش بنیان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، کمیسیون تخصصی حمل و نقل، گمرک و ترانزیت اتاق تعاون با هدف اخذ نظر در رابطه با بسته پیشنهادی سه اتاق (اصناف، بازرگانی و تعاون) در خصوص کاهش اثر شیوع کرونا بر اقتصاد حوزه حمل و نقل شش ماه دوم سال ۱۳۹۹ همچنین بررسی و  اخذ نقطه نظرات در خصوص نوسازی حوزه حمل و نقل عمومی، بررسی مشکلات بیمه‌ای رانندگان و رسیدگی به موضوع تداخل فعالیت‌های مشترک انجمن‌های صنفی، کارگری و کارفرمایی با اتحادیه ها و تعاونی‌ها در اتاق تعاون ایران برگزار شد.

احمد هاشمی رئیس (کمیسیون حمل و نقل، گمرک و ترانزیت اتاق تعاون) با بیان این مطلب گفت: نیاز کشور به کانتینر‌های یخچالی جهت حمل و نقل محصولات کشاورزی، ارائه گزارش روند تشکیل جلسات و تدوین برنامه توسعه هفتم کشور و ضرورت مشارکت همه بخش‌ها، درخواست برگزاری جلسه با صندوق کارآفرینی امید جهت پرداخت تسهیلات نوسازی خودروها و درخواست برگزاری جلسه با  رئیس سازمان تامین اجتماعی جهت بررسی و حل مشکلات بیمه رانندگان از مهمترنی مباحث مطرح شده این نشست بود.

او ادامه داد: با استناد به ماده ۷۵ قانون برنامه پنجم توسعه کشور ضرورت حضور مدیران اتحادیه ها به نسبت موضوع در جلسات گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی وجود دارد و در این خصوص در این سی و سومین جلسه کمیسیون بحث و تبادل نظر شد.

به گفته او در حمل و نقل دریایی متاسفانه بخشنامه جدیدی که صادر شده عوارض خروج ملوانان و شناورهای دریایی (سنتی و غیرسنتی) برابر سفرهای سیاحتی در نظر گرفته شده است لذا ضرورت اصلاح و معافیت وجود دارد.

هاشمی ادامه داد: در حوزه نوسازی باید مطالعه جامعی انجام پذیرد و مشخص شود ظرفیت تولید داخل چه میزان است و چه میزان کسری وجود دارد و مجوز واردات داده شود .

در این نشست، گزارشی از روند تدوین بسته پیشنهادی سه اتاق جهت کاهش اثرشیوع کرونا بر اقتصاد بخش خصوصی  ارائه شد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل از تشکیل سه کارگروه ویژه نوسازی، بیمه رانندگان و تهیه بانک اطلاعاتی رانندگان کشور با مشارکت شرکت‌های تعاونی دانش بنیان خبر داد و گفت: تشکیل تعاونی تامین و توزیع حوزه حمل و نقل کشور با مشارکت همه اتحادیه‌ها و افراد حقیقی دارای صلاحیت در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته است.

رانندگان اتاق تعاون بیمه رانندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر