کد خبر: 977773 A

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مطرح کرد:

معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: سازمان فنی و حرفه‌ای مطابق با رشد و استقرار صنایع در منطقه ویژه لامرد و براساس نیازهای آموزشی، مراکز آموزش و تربیت نیروی ماهر را در این کانون صنعتی گسترش می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، علی اوسط هاشمی، در جریان افتتاح نخستین مرکز آموزش جوار صنعت در سایت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب واقع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: استقرار صنعت مادر آلومینیوم و تکمیل خوشه‌های صنعتی منطقه ویژه اقتصادی لامرد زمینه توسعه یافتگی بیش از پیش استان فارس بلکه جنوب کشور را فراهم می‌کند. 

وی با ابراز خرسندی از توسعه چشمگیر منطقه ویژه اقتصادی لامرد طی سالهای اخیر، اظهار کرد: مجموعه مزیت‌ها و زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی لامرد، فرصت ارزشمندی برای کارآفرینان و فعالان اقتصادی است که در بخش‌های پایین دست آلومینیوم و دیگر صنایع این منطقه سرمایه‌گذاری کنند. 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، تصریح کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای مطابق با رشد و استقرار صنایع در منطقه ویژه لامرد و براساس نیازهای آموزشی، مراکز آموزش و تربیت نیروی ماهر را در این کانون صنعتی گسترش می‌دهد که این فقط به بخش دولتی اختصاص ندارد و بخش خصوصی و کارخانجات این منطقه نیز میتوانند مجوز مرکز تربیت نیروی ماهر دریافت کنند. 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ایجاد هزاران فرصت شغلی در افق آتی منطقه ویژه لامرد، گفت: باتوجه به شتاب صنعتی شهرستان لامرد، فرصت مناسبی است که متولیان، سند راهبری مهارت را پیگیری و برنامه هر شهروند با کسب یک مهارت را اجرایی کنند. 

وی با تاکید بر اینکه افزایش مهارت دانش آموختگان دانشگاهی در اولویت سازمان فنی و حرفه‌ای است، بیان کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای برپایه تقاضامحوری، نیازسنجی‌های آموزشی و اسناد بالادستی و آمایش سرزمین استان فارس، سیاست و برنامههای مهارت آموزی را پیگیری می‌کند.

افتتاح نخستین مرکز آموزش جوار صنعت 

ظهر امروز نخستین مرکز آموزش جوار صنعت در سایت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب واقع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد به بهره‌برداری رسید. 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در جریان این افتتاح، افزایش مهارت‌های تکنسین‌ها، کارگران و کارکنان، همسوسازی دانش فنی و تئوریک با مهارت‌های کارگاهی، تامین نیروی کار ماهر و تخصصی با ارائه آموزش های مهارتی، آموزش مستمر شاغلان با هدف افزایش بهره‌وری و... را از اهداف افتتاح مراکز جوار صنعت و توسعه مهارت‌آموزی در صنایع برشمرد.

کمک 300 میلیون تومانی ایمیدرو 

در جریان این بازدید احمد علی پور، عضو هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه تفاهم‌نامه‌ای آموزشی بین اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس، منطقه ویژه اقتصادی لامرد و استانداری فارس، گفت: باتوجه به احداث صنایع پایین دست آلومینیوم و دیگر واحدهای صنعتی درحال استقرار در منطقه ویژه اقتصادی لامرد نیز آموزش نیروی انسانی و افزایش مهارت و دانش نیروی کار شاغل در این کانون صنعتی امری ضروری بود که در همین راستا سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برای آموزش جوانان جویای کار این منطقه، 300 میلیون تومان به سازمان فنی و حرفه‌ای کمک کرد.

اوسط هاشمی 2

علی اوسط هاشمی منطقه ویژه اقتصادی لامرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر