کد خبر: 977663 A

نماینده مردم اردبیل مطرح کرد:

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: با همراهی شرکت توسعه گردشگری ایران مقرر شد اخراج یا تعدیل نیرویی در هتل لاله و آبدرمانی سرعین صورت نگرفته و معوقات چند ماه کارکنان در آینده نزدیک پرداخت شود.

به گزارش ایلنا، علی نیکزاد در حاشیه جلسه مشترک با مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری با مسوولان استان اردبیل اظهار کرد: قرار بر این شده بود تا برخی از کارکنان این مجموعه‌ها با توجه به مشکلات پیش آمده در پی شیوع کرونا تعدیل نیرو داشته باشند و کارگران پس از آن از حق بیمه‌ی بیکاری استفاده نمایند که این تصمیم منتفی شد.

وی افزود: با همراهی شرکت توسعه گردشگری ایران مقرر شد علی‌رغم این که این دو مجموعه امسال درآمدی نداشته‌اند و به‌احتمال قوی تا پایان سال نیز نخواهد داشت، اخراج یا تعدیل نیرویی در این مجموعه‌ها صورت نگیرد و کارکنان تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۰ که وضعیت بسیار ویژه و خاص خواهد بود تحت تحت شرایطی توافقی به فعالیت خود ادامه دهند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تفاهمی مابین شرکت توسعه و کارکنان انجام گرفت تا ساعت کاری آنان کاهش یافته و در دریافتی‌هایشان تغییراتی ایجاد شود؛ هر چند این کارکنان با دریافتی کامل نیز در معیشت خود دچار مشکل بودند اما خوب با توجه به وضعیت پیش آمده چاره‌ای وجود ندارد.

وی تشریح کرد: با همراهی و همکاری برخی از دستگاه‌های اجرایی نیز مقرر شد روند ارائه تسهیلات کارگاه‌های آسیب‌دیده از سوی کرونا به این شرکت نیز تسهیل گردد و شرکت توسعه نیز متعهد شد تا تمامی ۲۵ عضو تعدیل یا اخراج شده مجموعه، مجدداً به کار گرفته شوند و معوقات آن‌ها به سرعت پرداخت شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی همچنین از برگزاری نشست بررسی مشکلات هتل‌داران و آب‌درمانی‌داران سرعین در آینده نزدیک خبر داد و افزود: بررسی مشکلات و حل آن‌ها در حد توان را در پیش خواهیم گرفت و امیدوارم دیگر شاهد مشکلاتی همانند موضوع هتل لاله نباشیم و باید از همکاری مدیران شرکت توسعه گردشگری ایران نیز تقدیر به‌عمل آورد.

بهروز ندایی معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل  نیز گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی و کاهش گردشگر، هتل لاله و مجتمع آب درمانی سبلان با مشکل از جمله درباره کارگران مواجه بود ولی با تدبیر و پیگری مرتفع و رضایت طرفین جلب شد.

وی با بیان اینکه با شیوع کرونا تعداد زیادی در بخش خصوصی بیکار شده‌اند، بیان کرد: شیوع کرونا برای تعداد زیادی از کسب و کارها مشکل ایجاد کرده اما شرکت توسعه گردشگری متهعد شد حق و حقوق ۱۳۰ کارگر در حال اشتغال این مجتمع‌ها را تا پایان مهرماه پرداخت کند.

معاون سیاسی ، امنیتی استاندار اردبیل با اشاره  به اینکه کارکنان هتل لاله باید دلسوزانه به فکر سرپا نگه داشتن این بخش گردشگری باشند، گفت: دولت تا جایی که در توان دارد از این بخش‌ها بویژه گردشگری حمایت کرده و در ادامه نیز این روند ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: مدیرکل تعاون استان، هماهنگی ارائه تسهیلات ۱۲درصدی ظرف یک هفته به تعداد ۱۳۰ فقره ۱۶ میلیون تومان را برای شرکت توسعه گردشگری برعهده گرفت و هیج گونه کمبود اعتبار از این حیث وجود ندارد.

ندایی افزود: کارکنان با ۲۵ درصد کاهش کار ۷۵ درصدحقوق ۶ ماهه از اول آبان ماه تا آخر فروردین ۱۴۰۰ دریافت و در محل کار حضور داشته باشند و هر وقت موضوع کرونا به حالت عادی برگشت طبق روال گذشته اقدام شود.

علی نیکزاد نماینده اردبیل تعدیل نیرو هتل لاله و آبدرمانی سرعین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر