کد خبر: 976853 A

صبح امروز ۱۲ مهر ماه، تعدادی از کارگران بیکار شده «کمربند سبز» شهرداری منطقه دو اهواز، مقابل ساختمان شهرداری مرکزی اهوازدست به تجمع زدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران بیکار شده پروژه «کمربند سبز» شهرداری منطقه دو اهواز که به دنبال بازگشت به کار خود هستند، صبح امروز شنبه (۱۲ مهر ماه)  مقابل ساختمان شهرداری مرکزی تجمع کردند.

به گفته این کارگران، قرارداد شغلی همه آن‌ها که تعدادشان به حدود ۲۲ نفر می‌رسد، از پایان خرداد ماه سال جاری با سوابق تا ۸ سال، همزمان با شروع فصل تابستان، فسخ شده است.

این کارگران که دو ماه مزد و ۴ ماه حق بیمه آنها پرداخت نشده است، در ادامه گفتند: در پی تداوم بی‌توجهی مسئولان استانی و مدیریت شهری به خواسته‌های صنفی‌شان، صبح امروز (شنبه 12 مهر ماه) قبل از اجتماع مقابل ساختمان شهرداری با مراجعه به دفتر آیت‌الله موسوی فرد (نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز) از وی درخواست کمک کردیم. پیش از این نیز در روز چهارشنبه هفته گذشته مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع اعتراضی بر پا کرده بودیم.

کارگران اظهار داشتند: پروژه «کمربند سبز» از سال‌ها پیش با هدف بیابان‌زدایی و مقابله با ریزگردها در شهر اهواز ایجاد شده است. بخش زیادی از درختان منطقه کمربند سبز بعد از گذشت ۴ تا ۵ سال به اندازه‌ای ارتفاع یافته‌اند که طبق گفته مسئولان این پروژه دیگر نیاز به نگهداری و مراقبت ندارند. به همین دلیل پیمانکار مربوطه برای کاهش هزینه‌ها اقدام به تعدیل نیروی کار خود کرده است.

یکی از کارگران پیمانکاری بیکار شده فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز؛ با بیان اینکه حدود ۴۰ نفر در پروژه «کمربند سبز» اهواز تحت مسئولیت پیمانکار مشغول کارند که از این تعداد ۲۲ نفر از ابتدای تیر ماه سال جاری به دلیل‌عدم نیاز از سوی پیمانکار بیکار شده‌اند، درباره وضعیت خود و همکارانش بعد از تعدیل گفت: این نگرانی وجود دارد که به دلیل شرایط سنی هیچ کاری برای ما پیدا نشود.

به گفته این کارگر؛ از آنجا که شهرداری اهواز  بر عملکرد پیمانکاران نظارت دارد، تجمع‌کنندگان خواهان تامین شدن امنیت شغلی و اقتصادی خود از سوی مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر اهواز هستند.

امام جمعه کارگران فضای سبز کارگران شهرداری منطقه دو اهواز کارگران کمربند اهواز کارگران بیکار شده شهداری مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر