کد خبر: 976499 A

۲۸۰ کارگر شاعل در شهرداری امیدیه در استان خوزستان ماه‌هاست معوقات مزدی طلبکارند. به گفته کارگران، شهرداری از شرکت نفت بابت عوارض آلایندگی طلب انبوه دارد.

کارگران شهرداری امیدیه با بیان اینکه کارگران این مجموعه در سال جاری حقوق دریافت نکرده‌اند، به خبرنگار ایلنا گفتند: مطالبات ما به حدود شش ماه رسیده و نگرانی ما بابت افزایش این معوقات هر ماه بیشتر می‌شود.

این کارگران با اشاره به اینکه برای پرداخت حقوق بارها با مسئولان شهری شهر امیدیه صحبت کرده‌ایم، افزودند: مسئولان شهری همواره اذعان دارند که این واحد خدمات شهری چندین سال است در دریافت عوارض و بدهی‌های خود از ادارات بخش خصوصی و نهادهای دولتی دچار مشکل است.

به گفته یکی از کارگران؛ بخش عمده‌ای از طلب شهرداری به پرداخت نشدن عوارض آلایندگی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری مربوط است که از سال ۹۳ به تاخیر افتاده و کامل پرداخت نمی‌شود.

او با بیان اینکه در حال حاضر شش ماه معوقات مزدی طلبکاریم و شهرداری در زمینه پرداخت حق بیمه کارگران نیز با مشکل روبرو است، افزود: اگر مطالبات شهرداری به موقع پرداخت شود، مطالبات مزدی و بیمه‌ای کارگران نیز به موقع پرداخت می‌شد.

وی ضمن بیان اینکه تلاش مدیریت شهری امیدیه برای پیگیری مطالبات کارگران شهرداری درخور توجه است، اظهار داشت: از مدت‌ها قبل شهردار این شهر پیگیر دریافت حداقل بخشی از طلب شهرداری برای پرداخت حقوق کارگران و هزینه‌های جاری شهر از شرکت نفت است اما به نتیجه قابل قبولی نرسیده.

او در ادامه با بیان اینکه با توجه به بدهی سنگین شرکت نفت بعید می‌دانم شهردای بتواند به این زودی بدهی خود را بابت عوارض آلایندگی دریافت کند، افزود: شواهد بیانگر این موضوع است که مشکل و شرایط کارگران شهرداری امیدیه همچنان ادامه‌دار است.

به گفته وی، باتوجه به اینکه مبلغ بدهی شرکت نفت به شهرداری هر ماه بیشتر می‌شود، بنابراین به دلیل پرداخت نکردن و پرداخت ناکافی بدهی‌ها به شهرداری کارگران به سختی اموراتشان را می‌گذرانند.

کارگران شهرداری امیدیه معوقات مزدی کارگران شش ماه معوقات طلب شرکت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر