کد خبر: 976496 A

نشست مشترک صندوق بیمه اجتماعی با اتاق تعاون استان گیلان به منظور بررسی جذب ۵۰ هزار نفر از اعضای شرکت‌های تعاونی روستایی در صندوق به عنوان کارگزار تشکیل شد.

 به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، نشست مشترک صندوق بیمه اجتماعی با اتاق تعاون استان گیلان به منظور بررسی جذب ۵۰ هزار نفر از اعضای شرکت‌های تعاونی روستایی در صندوق به عنوان کارگزار تشکیل شد. در این جلسه هانی عارف با اشاره به هدف گسترش چتر بیمه‌ای در میان کشاورزان، روستاییان و عشایر و تشکیل صندوق گفت: صندوق بیمه اجتماعی، سه خدمت اصلی بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت را به بیمه‌شدگان خود ارائه می‌کند و در حال حاضر ۱۰۳ هزار مستمری‌بگیر و ۶۰ هزار بازماندگان بیمه‌شده متوفی، از مستمری این صندوق بهره‌مند هستند.

او ادامه داد: در صندوق‌های بیمه‌گر اجتماعی، اصل بر پایداری و تعادل است. نهاد دولت با پرداخت دوسوم حق بیمه هر فرد به این صندوق، به‌نوعی نقش کارفرمایی را برعهده‌گرفته و صندوق از این نظر، با هیچ بیمه‌ای قابل قیاس نیست، لذا افرادی که به شغل کشاورزی اشتغال دارند فارغ از محل زندگی‌شان، روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر که مزدبگیر نیستند، می‌توانند خود را در این صندوق بیمه کنند و از مزایایی که دولت برای آنها در نظر گرفته، بهره‌مند شوند.

در ادامه این نشست محمدی مدیر تعاون روستایی استان، با توجه به هدف مشترک خدمت‌رسانی به جامعه مردم درهر دو نهاد، از کلیه امکانات خود و اعضای اتحادیه‌های تعاون روستایی برای توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستایی و عشایر و اطلاع‌رسانی جامعه هدف، استفاده خواهیم کرد.

بیمه اجتماعی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر