کد خبر: 975827 A

هویت کارگر شرکت سنگ آهن که در جریان حادثه تصادف مقابل کارخانه کشته شد، مشخص شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «محمد خالقدادی» کارگر شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_ بافق که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری شهداب در این واحد مشغول کار بود، حوالی ساعت ۱۳:۴۰ دقیقه روز گذشته (۸ مهر ماه) در حادثه تصادف، روبروی سالن کارت‌زنی شرکت، جان باخت.

به گفته همکاران او، خالقدادی کارگر شیف صبح بود که حوالی ساعت ۱۳:۴۰ دقیقه حین رفتن به خانه روبروی سالن کارت‌زنی در اثر برخورد خودرو سواری دچار حادثه شد و حین انتقال به بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بر اثر خونریزی داخلی و آسیب‌دیدگی شدید جان باخت.

همکاران وی تصریح کردند: به دنبال وقوع این حادثه و رسانه‌ای شدن اخبار آن، برخی مسئولان  شرکت سنگ آهن بافق امروز نهم مهر ماه جوابیه‌ای را به رسانه‌های محلی مبنی بر اینکه هنوز هیچ گزارش و اظهارنظری از سوی کارشناسان راهنمایی رانندگی وحتی کارشناسان فنی، ایمنی و طرح ترافیک شرکت سنگ و آهن درباره علت وقوع این حادثه نشده، ارسال کرده‌اند.

لازم به یادآوری است؛ مطابق ماده ۶۰ قانون تأمین اجتماعی حوادث ناشی از کار حوادثی است که در حین انجام وظیفه و به سبب آن برای بیمه شده اتفاق می‌افتد. مقصود از حین انجام وظیفه تمام اوقاتی است که بیمه شده در کارگاه یا موسسات وابسته یا ساختمان‌ها و محوطه آن مشغول کار باشد و یا به دستور کارفرما در خارج از محوطه کارگاه عهده‌دار انجام ماموریتی باشد، اوقات مراجعه به درمانگاه و یا بیمارستان و یا برای معالجات درمانی و توانبخشی و اوقات رفت و برگشت بیمه شده از منزل به کارگاه جز اوقات انجام وظیفه محسوب می‌گردد، مشروط بر اینکه در زمان عادی رفت و برگشت به کارگاه اتفاق افتاده باشد، حوادثی که برای بیمه شده حین اقدام برای نجات سایر بیمه‌شدگان و مساعدت به آنان اتفاق می‌افتد حادثه ناشی از کار محسوب می‌شود.

حوادث کار بافق مرگ کارگر شرکت سنگ آهن بافق شرکت شهداب حین کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر