کد خبر: 975279 A

جمعی از کارگران ساختمانی شهر ساری از عدم اجرای طرح ساماندهی محل استقرار کارگران فصلی و ساختمانی در شهر ساری انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران ساختمانی شهر ساری با انتقاد از عدم اجرای طرح ساماندهی محل استقرار خود گفتند: حدود هفت سال است که اجرای طرح ساماندهی محل استقرار کارگران فصلی و ساختمانی در شهر ساری بلاتکلیف مانده و انجام نشده است.

آنها با بیان اینکه کارگران ساختمانی شهر ساری نیاز به ساماندهی دارند، افزودند: طرح ساماندهی محل استقرار کارگران فصلی و ساختمانی در شهر ساری از هفت سال پیش برای جلوگیری از ازدحام و پراکندگی کارگران در سطح شهرها طراحی شده اما متاسفانه هنوز اجرای آن در شهر ساری انجام نشده است.

به گفته این کارگران، طرح اخیر از حدود هفت سال پیش و زمانی که بابایی کارنامی، مدیرکل کار استان مازندران بود، طراحی شد و قابلیت اجرا پیدا کرد. در آن زمان اجرای طرح سر پناه منوط به موافقت مسئولان شهری دانسته شد و در عمل اجرای آن در پیج و خم بخش‌های اداری شهرداری ساری سردرگم ماند.

آنها با بیان اینکه کارگران ساختمانی در فصول گرم و سرد سال و در فضای باز، در شرایط طاقت‌فرسا کار می‌کنند و ساخت سرپناه می‌تواند از آنها محافظت کند، افزودند: پراکنده شدن کارگران ساختمانی در چند نقطه از سطح شهر باعث بی‌نظمی و نازیبایی در آن مناطق می‌شود. در عین حال ایجاد سرپناه برای کارگران ساختمانی، شأن آنها را حفظ می کند.

کارگران ساختمانی شهر ساری در ادامه تصریح کردند: این طرح در اکثر شهرهای کشور اجرایی شده اما در شهر ساری علارغم موافقت همه مسئولان شهری، متاسفانه تاکنون اجرای نشده است.

طبق اظهارات آنها؛ تجمع کارگران ساختمانی یکی از مشکلات شهری است که مسئولان و شهروندان آن تمایل دارند در اسرع وقت ساماندهی شود. خوشبختانه مسئولان شهرداری ساری موافق اختصاص فضایی مناسب برای استقرار کارگران ساختمانی هستند.

این کارگر ساختمانی در پایان از شهردار ساری خواست ضمن همکاری با فعالان کارگران ساختمانی این شهرستان، در خصوص تسریع در اجرای طرح احداث محل استقرار و ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی دستورات لازم را صادر کند.

 صمد ربانی (رئیس انجمن صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی مازندران) در ارتباط با طرح سرپناه کارگران ساختمانی نیز گفته است: حواشی اخیر شورای شهر ساری موجب شده عملا انجام طرح سرپناه کارگران ساختمانی همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

کارگران ساختمانی ساری طرح سرپناه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر