کد خبر: 974795 A

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:

معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در آئین تکریم و معارفه مدیرکل استان تهران بر ضرورت نقش آفرینی استان تهران در ارائه آموزش‌های تکنولوژی نرم و مهارت آموزی به فارغ التحصیلان دانشگاهی تأکید کرد.

 به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، در تکریم و معارفه مدیرکل استان تهران، علی اوسط هاشمی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع، بهترین عبادت را خدمت خالصانه که محصول ایمان، توکل و اخلاق است به خلق برشمرد.

او با بیان اینکه استان تهران باید تریبون مهارت آموزی در کشور باشد، بیان کرد: استان تهران نیازمند تطبیق وزن خود با داشته‌هایش است و جلوگیری از خزان حاصل از کرونا با توسعه سهم مهارت آموزی در ارائه خدمات، تولیدات باکیفیت و ایجاد و ثبات اشتغال امکان‌پذیر است.

معاون وزیر کار تصریح کرد: در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به دنبال ارائه دانشنامه مهارت به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ارائه آموزش‌های مهارتی به این گروه از مخاطبین هستیم.

او ایجاد شهرک‌های مهارت در سراسر کشور در زمین‌های با کاربری آموزشی را از برنامه‌های این سازمان اعلام کرد و افزود: ضرورت دارد با ارائه آموزش‌های مهارتی منجر به ایجاد و پایداری اشتغال، در جامعه جریان داشته باشیم و از این طریق تقاضای بازار کار،  اشتیاق مردم برای کسب مهارت را بالا ببریم.

هاشمی با بیان اینکه باید بپذیریم توسعه بدون مشارکت زنان و مردان جامعه امکان‌پذیر نخواهد بود، گفت: ضرورت سرمایه‌سازی در منابع انسانی یک ضرورت است و جابجایی سرمایه‌های انسانی فرصت زایی را به همراه دارد.

همچنین پرواندخت نیرومند (مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران) با اشاره به در اولویت قرار گرفتن ابلاغ سند جدید مهارت مراکز آموزشی استان تهران در ۱۸ محور، گفت: برای پیشبرد سیاست‌های سند ابلاغی درخواست تخصیص ۸۰ درصد از درآمدهای کسب شده به خود استان را داریم.

او از ایجاد منابع درآمدزایی پایدار با راه اندازی مدیریت سبز در مراکز آموزشی خبر داد و افزود: هدفمندسازی مدیریت سبز مراکز با ساز و کاری دنبال می‌شود تا با تغییر مدیریت‌ها، طرح رها نشده و به نتیجه مطلوب برسد.

نیرومند تصریح کرد: مرکز شهید چمران به عنوان پایلوت این طرح در نظر گرفته شده است.

او با تأکید بر تسهیل روند کار مراجعین، اعلام کرد: سعی داریم ارائه کلیه خدمات به مراجعان اعم از آزمون، تأسیس موسسات کارآموزی آزاد، بازرسی‌ها و ... به صورت آنلاین صورت پذیرد.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در ادامه سخنان خود با تأکید بر اخلاق و قانون‌مداری خواستار تطبیق محل خدمت کارکنان و با احکام کارگزینی‌شان شد.

 رحیم عابدی، رئیس کانون انجمن‌های صنفی موسسات کارآموزی آزاد نیز در ادامه بر لزوم تشکیل کمیته تحول در استان تهران تأکید کرد.

رضا گرزین، مدیرکل سابق اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، مسئولیت‌ها را میدان آزمایش الهی دانست و بیان داشت: تغییرات، فرصت‌های جدید برای ایجاد تحولات است و برای پیشبرد اهداف یا راهی خواهیم ساخت یا راهی خواهیم یافت.

 در پایان معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اهدای لوح از زحمات رضا گرزین، مدیرکل پیشین آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، تقدیر و برای پوراندخت نیرومند، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان آرزوی موفقیت در راستای تحقق اهداف سازمانی کرد.

فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌ها مهارت آموزی آموزش فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر