کد خبر: 973625 A

شهردار سی‌سخت مطرح کرد:

۸۰ کارگر شهرداری سی‌سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد ۹ ماه معوقات مزدی دارند. شهردار سی‌سخت می‌گوید که یک ماه از معوقات مزدی کارگران تا دو روز آینده پرداخت می‌شود.

علی فرد (شهردار سی‌سخت) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در تشریح مطالبات کارگران گفت: کمبود منابع مالی در شهرداری باعث تاخیر در پرداخت دستمزد کارگران شده است.

او در ارتباط با مطالبات کارگران گفت: مطالبات مزدی معوق شده کارگران مربوط به سالهای گذشته است. از پاییز سال ۹۸ که به سمت شهردار شهر سی‌سخت منصوب شدم، کارگران هر ماه حقوق دریافت کرده‌اند. در حال حاضر نیز با تامین منابع مالی یک ماه دیگر از مطالبات کارگران تا دو روز آینده پرداخت می‌شود.

شهردار سی‌سخت اظهار داشت: کاهش درآمد شهرداری سی‌سخت از گذشته باعث بروز مشکلاتی شده است به همین دلیل هم اکنون کارگران ماه‌هاست که معوقات مزدی طلب دارند.

به گفته وی، همزمان با شیوع کرونا تقریبا همه منابع درآمدی شهرداری در حوزه گردشگری هماننداقامتگاها، پارک‌ها، رستوران‌ها و سایر مراکز تفریحی که مالکیت و مدیریت آن‌ها با شهرداری است، از دست رفته و ما از بهمن سال ۹۸ هیچ درآمدی در این بخش نداشته‌ایم.

شهردار سی‌سخت در ادامه با بیان اینکه برای پرداخت  معوقات قدیمی کارگران بدنبال وام هستم، افزود: در هر زمان این وام را دریافت کنیم بابت نیمی از طلبشان سریعا به حساب کارگران واریز می‌شود.

او با بیان اینکه کمبود منابع مالی باعث به تاخیر افتادن دستمزد کارگران شده است، افزود: در حال حاضر آنچه به مشکلات مالی شهرداری سی سخت افزوده؛ بدهی‌های است که شهرداران سابق شهرداری سی سخت با دریافت وام بانکی از خود باقی گذاشته‌اند و امروز بانک‌ها برای وصول طلبشان مرتبا حساب‌های شهرداری را خالی می‌کنند.

به گفته وی، در کنار راضی نگه داشتن طلبکاران حقوقی، سعی دارم طلب کارگران را نیز پرداخت کنم تا آن‌ها با مشکلات معیشتی روبرو نشوند.

طبق اظهارات وی، اخیرا برای رضایت کارگران و برقراری امنیت شغلی آنها قرارداد حدود ۵۰ کارگر که به صورت روزمزدی در شهرداری مشغول بکار بودند به قراردادی تبدیل وضعیت شده‌اند.

کارگران شهرداری سی سخت 9 ماه معوقات مزدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر