کد خبر: 973593 A

رئیس‌جمهور در پاسخ به نامه نماینده اصفهان در مجلس، به رئیس بنیاد شهید و ایثارگران دستور داد نسبت به رفع مشکلات بیمه و خدمات‌دهی به جانبازان و ایثارگران اقدام فوری به عمل آید.

به گزارش ایلنا؛ حسن روحانی در پاسخ به نامه عباس مقتدایی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی به منظور رفع مشکلات بیمه دی و خدمات‌دهی به جانبازان و ایثارگران دستور فوری خطاب به سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و ایثارگران صادر کرد.

متن نامه عباس مقتدایی به شرح ذیل است:

جناب حجت‌الاسلام حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

همانگونه که مستحضرید در سال‌های اخیر، بیمه دی با مشکلات جدی مواجه شده؛ به‌گونه‌ای که از یک سو، نارضایتی مردم را به‌دنبال داشته است و از دیگر سو، بیمارستان‌های متعدد به دلیل عدم تسویه حساب این شرکت بیمه‌ای، حاضر به همکاری و ارائه خدمات به دارندگان بیمه تکمیلی، نیستند. 

طبق مکاتبات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا با دفتر اینجانب، این شرکت بیمه‌ای وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، نتوانسته این نهاد را راضی نگه دارد و با وجود مشکلات عدیده، برای چندمین سال متوالی، عهده‌دار بیمه تکمیلی جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا، شده است. بررسی‌ها حاکی از آن است که این شرکت بیمه‌ای با اکثر مراکز درمانی قرارداد ندارد و از پرداخت هزینه‌های داروهای جانبازان به‌ویژه داروهای خارجی که مشابه داخلی ندارند و نیز خدمات دندانپزشکی، امتناع می‌ورزد.

این سؤال از سوی جانبازان و ایثارگران مطرح است که چرا جامعه جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های شهدای تحت پوشش، همچنان باید فدای عدم پاسخگویی و سوءمدیریت بنیاد و بیمه دی شوند؟ چرا علیرغم محرزشدن مسائل و مشکلات جدی این شرکت بیمه‌ای، بنیاد هنوز به همکاری با آن ادامه می‌دهد؟

لذا با عنایت به مطالبه این قشر، خواهشمند است دستور فرمائید به‌صورت جدی و در اسرع وقت، رسیدگی به این مهم و رفع مشکلات شرکت بیمه دی در دستور کار قرار گیرد و نسبت به تغییر شرکت بیمه‌ای (به‌عنوان مطالبه اصلی جانبازان و ایثارگران) که بتواند بیمه تکمیلی خدمات درمانی و دارویی جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا را به‌طور کامل، متعهد شود، اقدامات لازم صورت پذیرد. از حسن توجه جنابعالی قدردانی می‌نماید.

 

حسن روحانی بیمه جانبازان و ایثارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر