کد خبر: 973482 A

کارگران خدماتی شهرداری تبریز خواهان تبدیل وضعیت استخدامی خود و برخورداری از قراردادهای دائمی کار هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران خدماتی شهرداری تبریز در استان آذربایجان شرقی خواهان تبدیل وضعیت استخدامی خود و برخورداری از قراردادهای دائمی کار هستند.

این کارگران می‌گویند: نزدیک به ۲ هزار نفر هستیم که برابر مقرارت قانون کار در ۱۰ منطقه شهر تبریز تحت مسئولیت ۲۷ پیمانکار طرف قرارداد با شهرداری تبریز مشغول کاریم که در نتیجه حضور پیمانکاران مطالبات‌مان کاهش پیدا کرده و این موضوع ما را در شرایط بد مالی قرار داده است.

به گفته کارگران خدماتی شهرداری تبریز که تحت عنوان پاکبان در سطح شهر فعالند، تبدیل وضعیت استخدامی از کارگر پیمانکاری به قرارداد مستقیم مطالبه‌ای است که تمامی این سال‌ها از جانب آنها دنبال شده است.

 یکی از کارگران پیمانکاری شهرداری تبریز به ایلنا گفت: با پیگیری نمایندگان کارگری بسیاری از مطالبات قانونی کارگران خدماتی و پاکبان شهرداری تبریز همانند سخت و زیان‌آوری شغلی‌مان مرتفع شده در عین حال مطالبات مزدی و بیمه کارگران نیز به‌روز پرداخت می‌شود اما در حال حاضر تنها مطالبه‌ای که باقی مانده؛ تامین امنیت شغلی کارگران پاکبان است که با تبدیل وضعیت استخدامی آنها از پیمانی به قرارداد مستقیم محقق می‌شود. درخصوص تبدیل وضعیت شغلی نیز سالهاست  که کارگران پیگیر هستند اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

به گفته وی؛ کارگران خدماتی تبریز سالهاست تحت مسئولیت چندین شرکت واسطه‌ای به عنوان پاکبان و کارگر خدماتی مشغول کار هستند، شرکت‌هایی که عملا هیچ نقشی در ارائه خدمات ندارند و با سوءاستفاده از کارگران بیشتر به فکر منافع مالی خود هستند.

او افزود: در شهرداری تبریز حدود هزار و ۷۵۳ کارگر پاکبان به همراه ۲۰۰ راننده کامیون با سوابق ۱۵ تا ۲۰ سال مشغول کارند. حقوقی که آنها از شرکت‌های واسطه‌ای دریافت می‌کنند کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد در عین حال با وجود تشابه نزدیکی که میان حرفه آنها با برخی نیروهای قرارداد مستقیم و حتی رسمی وجود دارد، دستمزدهایی که به آنها پرداخت می‌شود به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

این کارگر پیمانکاری شهرداری تبریز با بیان اینکه کارگران بارها مسئله تبدیل وضعیت استخدامی خود را از شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز مطالبه کرده‌اند، افزود: در این‌باره علاوه بر شهرداری با شورای شهر هم نامه‌نگاری‌هایی انجام دادیم که نتیجه آن وعده پیگیری تبدیل وضعیت استخدامی کارگران پیمانکاری مجموعه شهرداری تبریز بوده است.

به گفته وی؛ علاوه بر پرداخت دستمزدهای پایین، مسئله فقدان امنیت شغلی ازجمله نگرانی‌هایی است که عموم کارگران پیمانکاری ازجمله کارگران پیمانکاری شهرداری تبریز امروز با آن مواجه هستند. به عنوان نمونه قراردادهای کوتاه‌مدت یک سال و زیر یکسال موجب شده امنیت شغلی نداشته باشیم، در طول این سال‌ها بارها پیش آمده است که دیده‌ایم بعد از خاتمه قرارداد، تعدادی از همکاران‌مان به عنوان نیروی مازد معرفی و بیکار شده‌اند.

 یکی دیگر از کارگران خدماتی تبریز درباره تامین شدن امنیت شغلی کارگران با تبدیل وضعیت استخدامی آنها تصریح کرد: موضوع تبدیل وضعیت استخدامی کارگران پیمانکاری ارتباط مستقیم با تامین امنیت شغلی آنها و افزایش راندمان کاری دارد به عنوان نمونه یکی از شهرداریهای همجوار تبریز (شهرداری ارومیه) با خروج پیمانکاران همه کارگران خدماتی خود را قرارداد مستقیم کرده است. طبق دیداری با کارگران پاکبان این شهر، همه آنها از شرایط کار خود بسیار رضایت داشتند و بخش زیادی از این رضایت آنها به تامین شدن امنیت شغلی آنها مربوط می‌شد که باعث شده بود با آسایش خیال به کار روزانه خود ادامه دهند و این موضوع باعث افزایش راندمان کاری آنها نیز شده است.

وی با بیان اینکه قراردادهای موقت، آسیب جدی به امنیت شغلی کارگران وارد می‌کند، افزود: مسئولان مربوطه نباید کارگران را به حال خودشان رها کنند.

وی با بیان اینکه معیشت و امنیت شغلی کارگری از اهمیت بسیاری برخوردار است، افزود: امیدواریم وضعیت کارگران شاغل در شهرداری تبریز که علیرغم کار در شرایط سخت، مشکلات عدیده‌ای دارند، بهبود یافته و رضایت کارگران باعث افزایش راندمان کاری و توسعه‌ی شهر گردد.

تبدیل وضعیت استخدامی کارگران شهرداری تبریز پیمانی به قرار دادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر