کد خبر: 971899 A

پرداخت دستمزد حدود ۳۲ کارگر مجموعه شهرداری سده از توابع شهرستان اقلید در استان فارس دست‌کم سه ماه به تاخیر افتاده است.

منابع کارگری در شهرداری سده از توابع شهرستان اقلید در استان فارس به خبرنگار ایلنا گفتند: حدود ۳۲ کارگر در شهرداری سده و سازمان‌های وابسته به آن به‌صورت پیمانی و قراردادی مشغول به کار هستند که مطالبات مزدی آنها از تیر ماه سال جاری به تاخیر افتاده است.

این کارگران با بیان اینکه مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است، در ادامه افزودند: در حالی سه ماه مزد معوقه طلبکاریم که مطالبات مزدی ما در اردیبهشت ماه سال جاری به‌طور کامل پرداخت نشده است. یک ونیم ماه حقوق از سال ۹۷ نیز طلبکاریم.

آنها با بیان اینکه "آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم مربوط به دستمزد خرداد ماه سالجاری است که اخیرا دریافت کرده‌ایم" افزودند: البته جدا از معوقات مزدی، پرداخت حق بیمه کارگران نیز به تاخیر افتاده و با مشکلاتی روبروست.

به گفته آنها، بهم خوردگی مزدی در سال جاری به اندازه‌ای بود که در برخی ماه‌ها نمی‌دانستیم چقدر طلب داریم و چه میزان دریافت کرده‌ایم.

این کارگران گفتند: بارها از شهردار و شورای شهر درخواست کرده‌ایم تا حقوق معوقه را پرداخت نمایند ولی مسئولان تنها قول می‌دهند و در عمل کاری انجام نمی‌شود.

کارگران استان فارس کارگکران شهرداری سده کارگران اقلید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر