کد خبر: 971237 A

پزشکی قانونی اعلام کرد؛

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مرداد سال جاری ۷۵۹ نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از سازمان پزشکی قانونی، از ابتدای فروردین تا پایان مرداد سال جاری۷۵۹ نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار متوفیات حوادث ناشی از کار ۷۲۹ نفر بود، ۴.۱ درصد بیشتر شده که از فوتی‌های حوادث کار در پنج ماهه امسال ۷۴۰ نفر مرد و ۱۹ نفر زن بودند این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل تعداد مردان فوت شده در حوادث کار ۷۲۵ و تعداد زنان چهار نفر بود.

این گزارش نشان می‌دهد؛ در این مدت استان‌های تهران با ۱۷۵، مازندران با ۵۵ و آذربایجان شرقی با ۵۳ متوفی بیشترین آمار تلفات حوادث کار را داشته اند. ۴۰ درصد تلفات حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی است.

همچنین مطابق سال‌های گذشته، در پنج ماهه نخست سال نیز بیشترین علت مرگ در حوادث کار، سقوط از بلندی است که معمولا حدود نیمی از تلفات این حوادث را به خود اختصاص می‌دهد. همچنین در مدت ۴۰ درصد مرگ‌های ناشی از حوادث کار در پی سقوط از بلندی اتفاق افتاده که ۳۰۶ نفر از کل متوفیات را در برمی گیرد. پس از آن اصابت جسم سخت با ۱۸۴ متوفی بیشترین آمار مرگ در حوادث کار را داشته که ۲۴.۲ درصد از کل تلفات به این علت مربوط می‌شود. برق گرفتگی با ۱۱۱، کمبود اکسیژن با ۵۲ و سوختگی با ۳۶ متوفی در رتبه‌های بعدی تلفات حوادث کار قرار دارند. بر اساس این گزارش همچنین ۷۰نفر نیز به دلایلی دیگر در حین کار جان خود را از دست داده اند.

بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی، تعداد مصدومان حوادث کار که در پنج ماهه سالجاری به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند، ۱۱.۱ درصد کاهش یافته و تعداد مصدومان ارجاعی به پزشکی قانونی در این مدت ۱۰ هزار و ۴۰۲ نفر ثبت شده که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۱ هزار و ۶۹۹ نفر بود.

پزشکی قانونی مرگ ۷۵۹ کارگر در اثر حوادث شغلی پنج ماهه نخست سال جاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر