کد خبر: 969183 A

کارگران کارخانه فولاد اردبیل می‌گویند با گذشت حدود ۴ ماه از متوقف شدن فعالیت تولیدی کارخانه، منتظر اقدام جدی کارفرما برای از سر گیری تولید هستیم.

منابع کارگری در کارخانه فولاد اردبیل با اشاره به استمرار مشکلات کارگران این کارخانه به خبرنگار ایلنا گفتند: کارخانه فولاد اردبیل حدود ۱۵۰ کارگر دارد که از چهار ماه پیش علارغم حضور فیزیکی در محل کارشان به صورت جدی کاری برای انجام ندارند.

طبق اظهارات کارگران حاضر در کارخانه، این واحد بعد از چند سال ورشکستگی که با اعتراض کارگران همراه بود، به مدت ۴ سال به یک سرمایه‌گذار اجاره داده شده تا جایی که وضعیت کارخانه رو به بهبودی رفت و بخش زیادی از مطالبات مزدی کارگران پرداخت شد.

آن‌ها با بیان اینکه یکسال از موعد اجاره این سرمایه‌گذار در کارخانه فولاد اردبیل باقی مانده تا دوباره به یکی دیگر از متقاضیان واگذار شود، در ادامه افزودند: به مرور با افزایش مشکلات تولید در سال جاری، شرایط به یکباره تغییر کرد و کارفرما ناچار شد تولید را موقتا متوقف کند.

کارگران کارخانه فولاد اردبیل همچنین گفتند: در حال حاضر کارگران این وادحد صنعتی هر روز در محل کار خود حاضر می‌شوند و مشغول تعمیر ماشین‌آلات و تجهیز کارخانه هستند.

آن‌ها با بیان اینکه مطالبات‌شان تنها محدود به وضعیت کارخانه و بلاتکلیفی شغلی‌شان نمی‌شود، افزودند: کارگران این کارخانه با احتساب شهریور ماه، دو ماه مزد معوقه طلبکارند.

کارگران با بیان اینکه سال‌ها پیش مشکلات مدیریتی و نداشتن منابع مالی کافی باعث شده بود فعالیت کارخانه متوقف شود و حقوق و بیمه کارگران چندین ماه به تعویق بیفتد، در ادامه درباره مطالبات بیمه‌ای کارگران گفتند: حدود ۱۷ ماه معوقات بیمه‌ای داریم که قرار است طبق جلسه‌ای که کارفرما با مسئولان سازمان تامین اجتماعی برگزار کرده، طلب‌ها به صورت اقساط پرداخت شود.

آن‌ها در خاتمه گفتند: از مسئولان می‌خواهیم پیش از اینکه این واحد نیز بطور جدی‌تری دچار مشکل شود به داد کارخانه و کارگران آن برسند.

کارگران فولاد اردبیل دو ماه مزد معوقه انتظار برای راه اندازی کارخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر