کد خبر: 969089 A

کارگران کارخانه «سیستم‌های صنعتی» می‌گویند که با گذشت بیش از ۱۰ روز هنوز تعطیلات تابستانی آن‌ها تمام نشده و براساس تصمیم مدیریت این واحد صنعتی، تا ۱۰ روز دیگر تمدید شده است.

شماری از کارگران شاغل در کارخانه «سیستم‌های صنعتی» واقع در کیلومتر دو تاکستان به قزوین، در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: حدود ۵۰ کارگر شاغل در کارخانه سیستم‌های صنعتی هستیم که بعد از ایام عاشورا و تاسوعای حسینی؛ تعطیلات تابستانی ده روزه ما شروع شده اما این تعطیلات از جانب کارفرما برای چند روز دیگر تمدید شده و ادامه‌دار شده است.

یکی از کارگران سیستم‌های صنعتی در این‌باره گفت: تعطیلات تابستانی فرصت مناسبی است تا ما کارگران بخش‌های مختلف تولیدی و خدماتی در جهت تجدید قوا و با توان مضاعف دوباره به کار سابق خود بازگردیم اما این نگرانی و اضطراب در بین کارگرانی که قراردادهای کاری‌شان با کارفرما موقتی تنظیم شده، وجود دارد که مبادا با افزایش تعداد روزهای تعطیلات، امنیت شغلی خود را از دست بدهند.

وی در ادامه با بیان اینکه کارگران شاغل در این واحد تولیدکننده انواع مخازن نفتی و گازی معوقات مزدی دارند، تصریح کرد: باتوجه به وضعیت کارگران قراردادی این واحد که با چند ماه طلب مزدی فاقد امنیت شغلی هستند، استفاده از تعطیلات تابستانی برای آن‌ها نوعی خانه‌نشینی محسوب می‌شود.

به گفته این کارگر سیستم‌های صنعتی، همچنین مدیریت این کارخانه بدهی‌های مالی زیادی بابت تاخیر در پرداخت بیمه کارگران به تامین اجتماعی دارند و بدین ترتیب کارگران و خانواده‌هایشان در زمینه دریافت خدمات درمانی نیز از مراکز درمان ملکی تامین اجتماعی دچار مشکل هستند.

وی با بیان اینکه سوابق کاری هریک از کارگران به‌صورت میانگین به ۱۰ تا ۲۰ سال می‌رسد، در عین حال گفت: نگرانی کارگران از این است که مبادا با استمرار وضعیت فعلی کارخانه و افزایش تعطیلات تابستانی با چندین ماه مزد معوقه شغل خورا از دست بدهند.

او در خاتمه تصریح کرد: امیدواریم دولت تمهیداتی بی‌اندیشد تا امنیت شغلی کارگران در واحدهای تولیدی و صنعتی ضمانت داشته باشد.

کارگران سیستم های صنعتی تاکستان افزایش تعطیلات تابستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر