کد خبر: 967026 A

دبیرکل سازمان بین‌المللی کار ضمن مورد خطاب قرار دادن الکساندر لوکاشنکو، دیکتاتور بلاروس، از او و دولتش خواست از نقض حقوق کارگران دست بردارد و آزادی کارگران را در ابراز نظرات و مطالباتشان تضمین کند.

به گزارش ایلنا به نقل از وبگاه سازمان بین المللی کار (ILO)، گای ریدر (دبیرکل سازمان بین المللی کار) ضمن ابراز نگرانی نسبت به بازداشت و حبس کارگران اتحادیه‌ها، از دولت بلاروس خواست به حقوق و مطالبات کارگران احترام بگذارد.

دبیرکل سازمان بین‌المللی کار ضمن مورد خطاب قرار دادن الکساندر لوکاشنکو (دیکتاتور بلاروس) از او و دولتش خواست از نقض حقوق کارگران دست بردارد و آزادی کارگران را در ابراز نظرات و مطالباتشان تضمین کند.

گای ریدر در نامه‌اش به لوکاشنکو نسبت به بازداشت کارگران و سرکوب فعالیت شش اتحادیه بزرگ کارگری در این کشور به دلیل شرکت در تظاهرات مسالمت‌آمیز، واکنش نشان داده و خواستار آزادی کارگران و برخورداری آنها از حق اعتراض شده است.

او همچنین متذکر شده است که دولت بلاروس و شخص لوکاشنکو، مسئول تضمین آزادی فضای طرح مطالبات است و باید به کارگران اجازه برقراری تظاهرات مسالمت‌آمیز را بدهد.

ریدر در این نامه می‌نویسد: «لازم است به شما بگویم که باید از همه قدرت‌تان در جهت جلوگیری از نقض حقوق انسانی کارگران استفاده کنید و احترام کامل را نسبت به حقوق و آزادی‌های آنها بدهید. هیچ کارگری به دلیل سازماندهی یا شرکت در تظاهرات مسالمت‌آمیز یا اعتراض، نباید از حق آزادی محروم شود و یا محکومیت قضایی پیدا کند.»

پیش از این هم کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری(ITUC) خواستار رعایت حقوق و آزادی کارگران در این کشور شده بود.

کارگری سازمان بین المللی کار اتحادیه های کارگری کارگران بلاروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر