کد خبر: 966801 A

شرکت «تراورس» یک ماه از مطالبات معوقه کارگران خود را پرداخت کرد اما کارگران هنوز دو ماه دستمزد و چندین ماه حق بیمه تامین اجتماعی سال جاری را طلبکارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران ابنیه فنی تراورس می‌گویند: در روزهای گذشته آنها معادل یک ماه از سه ماه معوقات مزدی خود را دریافت کردند.

این کارگران که شمار آنها به حدود ۷ هزار نفر می‌رسد، درباره سرنوشت دیگر مطالبات خود گفتند: در حال حاضر غیر از یک ماه معوقات مزدی پرداخت شده که مربوط به دستمزد خرداد ماه سال جاری است، هنوز حقوق تیر و مرداد به همراه چندین ماه حق بیمه تامین اجتماعی ما پرداخت نشده است.

آنها گفتند: علاوه بر معوقات یاد شده، چندین سال است مطالبات سنواتی (نیمه دوم سال ۹۸) کارگران پرداخت نشده و بن ماه رمضان و حق لباس کار و کفش هم به کسی داده نشده است.

کارگران ابنیه فنی تراورس با بیان اینکه سه ماه از معوقات مزدی خودرا دریافت کرده‌ایم، افزودند: همکاران ما در نواحی ریلی کرج، ورامین و همچنین کارخانجات تراورس بتنی اندیمشک به بی‌توجهی کارفرما به وضعیت معوقات مزدیشان همچنان معترض هستند.

کارگران در ادامه تصریح کردند: بیشتر فشار کار در میان آنها روی کارگران ریل صنعتکاران راه‌آهن جنوب شرق زاهدان است زیرا در شرایط بد آب و هوایی بسر می‌برند.

او با بیان اینکه کارگران ابنیه فنی برخی مناطق فاقد نهاد صنفی برای پیگیری مطالباتشان هستند، افزود: کارگران این مناطق چندین سال است به دلیل نداشتن نماینده صنفی از بسیاری از حقوق قانونی و صنفی خود محروم هستند.

یکی دیگر از کارگران همچنین از اجرا نشدن طرح تجمیع و طبقه‌بندی مشاغل برای کارگران ابنیه فنی انتقاد کرده و در ادامه گفت: سالهاست که کارگران پیمانکاری ابنیه فنی پیگیر اجرای طرح تجمیع و طبقه‌بندی مشاغل خود هستند اما به دلیل نبود نماینده صنفی؛ اجرای این طرح‌ها عملیاتی نشده است.

کارگران ابنیه فنی تراورس پرداخت یک ماه طلب کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر