کد خبر: 966343 A

در حالی که ترکیه رسیدن به نرخ بیکاری تک رقمی را هدف‌گذاری کرده است، گزارش‌ها نشان دهنده افزایش مجدد نرخ بیکاری در این کشور است.

به گزارش ایلنا، طبق اعلام مرکز آمار ترکیه نرخ بیکاری در این کشور در ژوئن امسال به ۱۳.۴ درصد رسید که در شش ماه گذشته بی سابقه بوده است.

شمار شاغلان در ترکیه تا پایان ماه ژوین با دو میلیون و ۶۰۳ هزار نفر کاهش در مقایسه با ماه قبل به ۲۵ میلیون و ۷۱۷ هزار نفر رسیده است. طی این مدت میزان مشارکت در بازار کار ۴۹ درصد بوده است که ۴.۳ درصد کمتر از رقم ثبت شده در مدت مشابه سال قبل محسوب می‌شود. نرخ اشتغال برای مردان ۶۲ درصد اندازه گیری شده است. برای زنان نیز این نرخ ۳۰.۲ درصد اندازه گیری شده که ۰.۵ درصد کمتر از ماه گذشته بوده است.

طبق اعلام مرکز آمار ترکیه، نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله با ۱.۳ درصد افزایش  نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۶.۱  درصد رسیده است.

سال گذشته نرخ بیکاری ترکیه بین ۹.۶ و ۱۳.۵ درصد در نوسان بود. طی برنامه جدید اقتصادی ترکیه که در ماه سپتامبر سال قبل اعلام شد، نرخ بیکاری تا پایان امسال باید به ۱۱.۸ درصد برسد. این کشور رسیدن به نرخ بیکاری تک‌رقمی را در سال ۲۰۲۱ هدف‌گذاری کرده است. 

اشتغال بیکاری ترکیه نرخ بیکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر