کد خبر: 965133 A

معاون پشتیبانی، برنامه‌ریزی و تحقیقات اتاق تعاون از راه اندازی سامانه باتا (بانک اطلاعاتی تعاونی‌های ایران) در هفته تعاون خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، علی مطیع جهانی گفت: طبق بند ۱۵ ماده ۵۷ قانون بخش تعاون اتاق تعاون، موظف است نسبت به ایجاد و اداره مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی به منظور انجام وظایف و فعالیت‌های خود اقدام کند. در این راستا اتاق تعاون نسبت به ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعاتی بخش تعاون با نام باتا اقدام کرده است.

او ادامه داد: تا کنون بیش از ۲۵۰ هزار شرکت تعاونی در سامانه ثبت شرکت‌ها، ثبت شده است و با توجه به همکاری اتاق تعاون با سازمان ثبت شرکت‌ها، از این تعداد بیش از ۹۰هزار شرکت تعاونی فعال پایش و در سامانه باتا بارگذاری شده است.

به گفته او، این بانک اطلاعاتی، مدیریت اطلاعات تمامی اتحادیه‌ها، تعاونی‌ها و اتاق‌های تعاون کشور را درخود جا داده است.

مطیع جهانی در خصوص اهداف پیش‌بینی شده سامانه باتا اظهار داشت: ایجاد زنجیره اطلاعاتی و شبکه سازی در جهت شناسایی ظرفیت شرکت‌های تعاونی‌های فعال و کمک به تعاونی‌هایی که دچار مشکل شده‌اند همچنین ارائه خدمات مطلوب در حوزه‌های مختلف نظیر بیمه، مالیات، خدمات فنی و مهندسی و کمک به صادرات غیرنفتی از مهمترین اهداف ایجاد سامانه باتا است.

تعاون بخش تعاونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر