کد خبر: 964861 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در اولین جلسه ستاد عالی توسعه تعاون استان که به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در محل سالن اجتماعات اداره کل کار استان در سنندج برگزار شد، از ایجاد اشتغال بیش از ۱۷ هزار کردستانی از طریق فعالیت‌های بخش تعاون خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی با اشاره به فعالیت ۱۸۲۱ تعاونی فعال استان در گرایش‌های صنعت، معدن و تجارت، مسکن، سهام عدالت، اعتبار، خدمات و.... اظهار کرد: این تعداد تعاونی برای ۱۷ هزار و ۲۴۵ نفر شغل ایجاد کرده است.

صلواتی سهم ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد کشور را یادآور شد و با بیان اینکه تحقق این هدف مهم نیازمند همکاری، همراهی و مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، فرمانداران و.... است، افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان سال گذشته ۳۱ هزار و ۶۸۰ نفر ساعت دوره آموزشی مجازی و حضوری به صورت مهارتی و تخصصی برای تعاونگران برگزار کرد.

او نظارت بر چگونگی فعالیت تعاونی‌ها را شاخصی مهم و اثرگذار برای موفقیت بخش تعاون برشمرد و اظهار کرد: تنها در سال گذشته ۱۵۳۰ مورد نظارت بر تعاونی‌ها انجام شده که نسبت به برنامه پیش‌بینی شده ۱۳۱ درصد رشد داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در بخش دیگری از سخنان خود، آمار تعاونی‌های مسکن مهر و متعارف را ۳۴۶ تعاونی ذکر کرد و گفت: تاکنون ۱۵ هزار و ۷۲۱ واحد مسکونی به متقاضیان تحویل شده است.

به گفته صلواتی، از دی ماه ۱۳۹۶ تاکنون ۱۴۱ تعاونی جدید با عضویت ۲۹۸۸ نفر و ۱۱۳۹ فرصت شغلی تشکیل شده است.

در این نشست علی اصغر عباسی (مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان) به تشریح فعالیت تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی پرداخت و گفت: خوشبختانه امروز این تعاونی در شهرستان بیجار با موفقیتی تشکیل شده و در مسیر توسعه همه جانبه بیجار قرار گرفته است.

اشتغال ایجاد اشتغال تعاون تعاونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر