کد خبر: 962889 A

کارگران شاغل در استخرها می‌گویند: با آمدن کرونا ویروس هیچ منبع درآمدی نداریم.

جمعی از کارکنان استخرهای سرپوشیده در تماس با خبرنگار ایلنا، از شرایط بد معیشتی خود انتقاد کردند.

این کارگران که در استخرهای سرپوشیده تهران کار می‌کنند و با آمدن موج دوم کرونا برای مدتی نامعلوم بیکار شده‌اند، می‌گویند: هیچ منبع درآمدی نداریم. حتی بسیاری از ما که به صورت قراردادی یا ساعتی با مدیران مجموعه‌های ورزشی همکاری داشته‌ایم، حتی بیمه نبودیم؛ بنابراین حتی بیمه بیکاری کرونا و یا مقرری بیکاری به ما تعلق نمی‌گیرد.

این کارگران استخرها که خانم‌های بعضاً سرپرست خانوار هستند، می‌گویند: وقتی دولت دستور تعطیلی اماکن را می‌دهد، باید فکری به حال معیشت کارکنان این اماکن حتی آنهایی که بیمه نیستند، بکند؛ ما سالها با کار آموزش و نجات غریق در استخرها کار کرده‌ایم. کار دیگری بلد نیستیم که بتوانیم خرج خود و خانواده‌هایمان را از این راه دربیاوریم.

هجدهم تیرماه، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از تعطیلی دوباره استخرهای سرپوشیده به دلیل شیوع موج دوم کرونا خبر داد.

رضا گل‌محمدی اظهار کرد: به دلیل شیوع دوباره موج کرونا در کشور و با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونای وزارت ورزش و جوانان، کلیه استخرهای سرپوشیده استان تهران که از اول تیر بازگشایی شده بودند، از فردا (پنج‌شنبه) دوباره تعطیل خواهند شد.

کارگران استخرها می‌گویند: در تعطیلی کرونا، بیش از همه کارگران ساعتی و پاره وقت آسیب دیده‌اند چراکه هیچ نهادی از این کارگران که غالباً بیمه نیستند، حمایتی نمی‌کند.

انتقاد این کارگران درحالیست که هنوز بسیاری از بیکارشدگان واجد شرایط مقرری بیکاری، از ابتدای سال نتوانسته‌اند مقرری بیکاری بگیرند و بیکارشدگان کرونا نیز تنها تا اردیبهشت ماه مقرری یک میلیون تومانی گرفته‌اند.

کارگران استخرها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر