کد خبر: 962026 A

شهریور:

مدیر کل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت ایجاد سامانه ثبت اجتماعی برای ایجاد یک نظام حمایت‌های اجتماعی و پاسخ به شوک‌های اقتصادی و طراحی آگاهانه مداخلات کاهش خطر بلایا تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، «علی حسین شهریور» مدیرکل امور بین‌الملل در نشست «بررسی حمایت سازمان ملل متحد در آمادگی و پاسخ به بحران» با اشاره به ضرورت پاسخ به واکنش‌های آسیب‌دیدگان از بلایای طبیعی به ویژه مشکلات معیشتی، فشارهای روحی و اختلات روانی ناشی از بلایا خواستار توجه بیشتر و پررنگ شدن ارایه خدمات ویژه در سند خط مشی گروه مدیریت بحران ۲۰۲۱-۲۰۲۰ شد.

وی با استقبال از خط مشی کارگروه مدیریت بحران، بر لزوم ارایه خدمات مشاورهای به گروه‌های جمعیتی خاص ازجمله کودکان، زنان، سالمندان و افراد دارای معلولیت که بر اثر بروز این گونه بلایا دچار افسردگی، غم، اندوه و نا امیدی می شوند تاکید نمود.

شهریور همچنین خواستار توجه به احیای معیشت آسیب دیدگان ناشی از بحرانها شد و کمک به احیای مشاغل قبلی و ایجاد فرصتهای شغلی جدید در مناطق بحرانی را از اقدامات موثر برای تامین معیشت بر شمرد.

وی از آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای همکاری و اجرای برنامههای مشترک با دفاتر سازمان ملل متحد در ایران در این رابطه خبر داد.

در این نشست که با حضور نمایندگان دفاتر سازمان ملل متحد در ایران برگزار شد، خط مشی کارگروه مدیریت بحران برای سال ۲۰۲۰ الی ۲۰۲۱ میلادی بررسی شد.

سازمان ملل متحد سامانه ثبت اجتماعی پاسخ به شوک‌های اقتصادی و بلایای طبیعی علی حسین شهریور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر