کد خبر: 960025 A

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

وزیر جهاد کشاورزی راه اندازی اولین شبکه اجتماعی کشاورزی ایران را اقدامی در راستای ایجاد ارتباط پیوسته با کشاورزان و بهره‌برداران حوزه کشاورزی دانست.

به گزارش ایلنا، کاظم خاوازی با بیان اینکه یکی از معضلات بخش کشاورزی ما نبود ارتباط پیوسته با بهره برداران بود اظهار کرد: سال‌هاست روی ایجاد ارتباط پیوسته با کشاورزان در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی تلاش می‌شود.  

به گفته او؛ بهره‌برداران بایستی در اطلاعات و دانش قوی باشند و آن را به کار گیرند تا به حداکثر بهره‌وری برسند.

او ادامه داد: در بخش اطلاعات بهره‌برداران نیاز به آگاهی از مسائل روز بازار و تسلط به قیمت ها دارند. از طرفی می بایست کاملا از سیاستگذاری‌های بخش کشاورزی مطلع باشند  و کلیه قوانین دستورالعمل‌ها و بخشنامه های مرتبط با حوزه خودشان را نیز در اختیار داشته باشند. تا دیگر نیاز به حضور در مجموعه‌های وزارت جهاد و مجموعه های وابسته به وزارت نباشد. تا آنها بتوانند از خدمات دولت الکترونیک بهره‌مند شوند.

وزیر جهاد کشاورزی  تصریح کرد: کشاورزان و بهره‌برداران باید بتوانند واحدهای فنی خدماتی اطراف و منطقه خود را بشناسند و به آن دسترسی داشته باشد. همچنین بسیاری از کشاورزان امروزه نیازمند این هستند که کالاهای خود را به جامعه معرفی کنند.

به گفته او؛ این اپلیکیشن علاوه بر در نظر گرفتن این موضوعات  با داشتن اطلاعات اقلیمی و پیش‌بینی مخاطرات به تولید کنندگان و کشاورزان کمک بسیاری می‌کند.

خاوازی به دانش در بخش کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: دانش زیادی در موسسات پژوهشی، وزارت جهاد کشاورزی و دانشگاه‌ها وجود دارد و این اطلاعات بایستی به نحوی به کشاورزان منتقل شود که در راستای افزایش درآمد آنها و بهبود عملکردشان باشد.

 وزیر جهاد کشاورزی هم‌چنین از تبادل اطلاعات کشاورزان پیشرو در اپلیکیشن تاک  خبرداد و گفت :به زودی سیستم پاسخگویی آنلاین ۲۰۰۰ عضو هیات علمی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به سوالات کشاورزان در این اپ راه‌اندازی می‌شود.

دولت الکترونیک کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر