کد خبر: 958965 A

روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اظهارات اخیر «فرامرز توفیقی» رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار، پاسخ داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط این وزارتخانه، به دنبال اظهارنظر «مسئول کمیته دستمزد کانون عالی شوراها» درخصوص کاهش ۲۵ درصدی حق مسکن کارگران با اجرای مصوبه از تیرماه، توضیحات ذیل ارائه می‌شود:

آخرین نشست شورایعالی کار مورخ ۹۹/۳/۱۷ با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار و با توافق سه‌جانبه، حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی کارگران تعیین و بر اجرای این مصوبه پس از تایید هیات وزیران از اول تیرماه تاکید شد.

هیات دولت نیز پس از تصویب این افزایش در کمیسیون اقتصادی در جلسه ۱۳۹۹/۵/۲۹ با پیشنهاد شورایعالی مبنی بر افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن موافقت کرد.

حال چگونه است که در کمال تعجب، رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراها از چنین موضوعی اظهار بی‌اطلاعی کرده و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به عمل مغایر با توافقات محکوم می‌کند.

نکته جالب آن که با تکیه بر همین اطلاعات اشتباه مدعی می‌شود که با اجرای این مصوبه از تیرماه حدود ۶۰۰ هزارتومان از مجموع درآمد کارگران کم شده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرامرز توفیقی حق مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر