کد خبر: 958768 A

علیرضا محجوب:

دبیرکل خانه کارگر گفت: امیدواریم مقتل‌خوانی که سنتی دیرینه در ایام محرم بود در هیات‌های عزاداری رواج یابد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب در پنجمین روز از محرم در مراسمی که به همت خانه کارگر برگزار شد، عنوان کرد: هر چند حبیب بن مظاهر شخصیتی شناخته شده در واقعه عاشوراست، با وجودی که قرار بود هر روز درباره یک شخصیت کمتر شناخته شده حرف بزنیم، به دلیل درخواست‌هایی که شد درباره این دوست‌دار امامان شیعه سخن می‌گوییم.

او ادامه داد: هر چند در تواریخ حبیب را جزء صحابه پیامبر ذکر نکرده‌اند، اما او را از یاران امام علی(ع)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) دانسته‌اند. او در زمان عاشورا ۷۱ سال سن داشت و فرمانده جناح چپ لشکر امام(ع) بود.

محجوب افزود: او که حافظ قرآن و خطیب خوبی بود در روز عاشورا رشادت‌های زیادی از خود نشان داد و گفته شده ۶۲ تا ۶۳ نفر از لشکریان عمر سعد را به هلاکت رساند. سرانجام وقتی او شهید شد امام(ع) از شهادت او بسیار متاثر شد، به گونه‌ای که در تاریخ طبری آمده است که امام(ع) از این اتفاق می‌شکند.

او عنوان کرد: امیدواریم مقتل خوانی که سنتی دیرینه در ایام محرم بود در هیات‌های عزاداری رواج یابد.

در این مراسم نادر قاضی‌پور (عضو سابق فراکسیون کارگری مجلس) نیز گفت: به فرموده امام (ره) هر چه ما داریم از محرم و صفر است و باید از خانه کارگر که به رغم مشکلات فراوان امسال هم مراسم عزاداری محرم را برپا کرد، تشکر کرد.

او ادامه داد: کارگران همواره در خط مقدم بوده‌اند و چنین چیزی را در روزهای جنگ شاهد بودیم. اکنون که سال جهش تولید است، باز هم این کارگران هستند که در خط مقدم قرار دارند. بر این اساس خدمت‌رسانی به کارگران افتخاری برای ماست و ما خود را نوکر کارگران می‌دانیم.

خانه کارگر علیرضا محجوب عزاداری محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر