کد خبر: 958552 A

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی از بیمه کردن هزار و ۵۰۰ نفر از شاغلان طرح مشاغل خانگی و زنان خانوار این استان در صندوق بیمه اجتماعی خبر داد.

 به گزارش ایلنا به نقل از روابط ‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، نفیسه نخعی در دیدار با علیرضا اسدی مدیر صندوق در استان، تفکر سنتی برخی زنان خراسان جنوبی را علت استقبال کم آنان به بیمه دانست و گفت: اغلب زنان این استان درآمد یا سرمایه‌گذاری مستقل از شوهر برای خود متصور نیستند و این بنیاد خانواده را قوی می‌کند.

او در ادامه نسبت به تلاش برای بیمه شدن هزار و ۵۰۰ نفر از شاغلان در طرح مشاغل خانگی این استان در صندوق قول مساعد داد و در ادامه نیز، آمادگی خود را جهت همکاری در برگزاری ستادهای راهبردی شهرستانی و گردهمایی‌های دهیاران اعلام کرد.

نخعی ضمن تبریک انتصاب علیرضا اسدی به عنوان مدیر جدید صندوق در استان گفت: طرح خوشه‌های صنایع دستی نقش بسیار مهمی در اقتصاد بانوان خراسان جنوبی به خصوص روستاها دارد و نمادی از همت و توانمندی زنان استان است.

در ادامه این دیدار، اسدی ضمن ارائه گزارشاتی از صندوق در استان و کارگزاری‌ها، خواستار تعامل بیشتر فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان و استفاده از فرصت‌های ایجاد شده در تجمعات و گردهمایی‌های شوراها و دهیاران برای اطلاع‌رسانی مزایای بیمه به جامعه هدف شد.

او افزود: فقط ۱۰ درصد بیمه شدگان استان را بانوان تشکیل می‌دهد، بنابراین از فرمانداری تقاضا داریم تا در همایش‌ها، مزایا و خدمات این صندوق را به جامعه هدف معرفی کنند.

بیمه اجتماعی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر