کد خبر: 957618 A

شریعتمداری در مراسم افتتاح مرکز نو آوری صبا مطرح کرد؛

«مرکز جامع ارتباط با ذی‌نفعان (SRM)» و «مرکز نوآوری صبا» دو مرکز خدماتی نوین صندوق بازنشستگی کشوری امروز (شنبه) با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در مراسم افتتاح «مرکز جامع ارتباط با ذی‌نفعان (SRM)» و «مرکز نوآوری صبا»گفـت: امروز خشنودم که این دو مرکز ارتباطی نوین افتتاح شد. افتتاح این دو مرکز نوین خدماتی یکی از آرزوهایی است که در ابتدای شروع به کارم در وزارتخانه کار می‌خواستم به آن جامه عمل بپوشانم که با تلاش مدیرعامل صندوق کشوری بر آورده شد. مرکز ارتباط با ذینفعان در واقع همان سمعک و عینک ماست که کمک می‌کند خوب ببینیم و بهتر بشنویم.

او با بیان اینکه هفته دولت با ایام دهه اول محرم مقارن شده و هفته دولتِ حسینی است، افزود: صدای بلند بازنشستگان و مخاطبان که با ما در ارتباط هستند و محرومیت‌هایی در زندگی دارند را خوب نمی‌شنویم و خوب نمی‌بینیم. امروز خشنودم که این دو مرکز افتتاح شد چراکه برای بهتر دیدن و بهتر شنیدن نیاز بازنشستگان و ذینفعانمان به این ابزار نیاز داشتیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مرکز نوآوری صبا، مرکز شناسایی مشکلات و ارائه راهکارهای نوآورانه برای حل آنهاست. در مرکز نوآوری شرکت‌های استارتاپی خدماتی ارائه می‌دهند تا منجر به افزایش کیفیت زندگی جامعه ذینفعان شود.

شریعتمداری با بیان اینکه امروز روش سنتی شناسایی و شنیدن مشکلات به تنهایی راهگشا نیست، گفت: یک قدم جلوتر از آن اجتماعی کردن این مرکز پاسخگویی به مشکلات است. مراکز اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی گوناگون که با جامعه هدف در ارتباط هستند را باید در این امر سهیم کنیم.

وی ادامه داد: گاهی اوقات شاید بازنشسته‌ای امکان مراجعه حضوری نداشته باشد اما راه‌اندازی این مرکز امکان خوبی است تا وی مشکلاتش را مطرح کند. امیدوارم عملکرد این مرکز به استراتژی ذینفع محوری که کار اصلی صندوق است، منجر شود. خوب است شورای مشورتی بازنشستگان در این ارتباط همفکری لازم را با مدیرعامل صندوق داشته باشند و اجتماعی کردن این مرکز ارتباط با ذینفعان در دستور کار باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مرکز SRM، باید عملیاتی باشد و فرایند ارائه خدمات را در زمینه‌های گوناگون مورد بازنگری قرار دهد، گفت: باید تلاش کنیم مشتری محورانه فرایند ارائه خدمات را اصلاح کنیم. SRM باید بتواند یافته‌های گوناگون از این مرکز را به توصیه‌های سیاستی لازم برای حل مشکلات جامعه بازنشستگان تبدیل کند، تعاملی و دوسویه باشد، مونولوگ نباشد و ارتباط دوسویه کامل بین ذینفعان با صندوق برقرار کند.

شریعتمداری افزود: مرکز نوآوری در حوزه اجتماعی نیز تاکنون کمتر شکل گرفته و چنین مراکزی عمدتا در حوزه‌های فنی و علمی و صنعتی در دنیا شکل می‌گیرد. در ایران سامانه نوآوری اجتماعی قبلا تاسیس شده است که مرکز خوبی است و این مرکز صبا حتما با آن سامانه ارتباط برقرار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه صبا می‌تواند دامنه فعالیت‌هایش را وسیع‌تر کند و ما در زیرمجموعه وزارت رفاه مرکز اینچنینی نداریم، گفت: پوشش جامعه معلولان، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار و .... نیز بسیار مطلوب است. مطمئن هستم اگر جوانان فرهیخته در حوزه دانشگاه وارد این حوزه‌ها شوند می‌توانند راه‌حل‌های اساسی‌تری بدون اتکا به دولت خلق کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: جامعه خیرین ارزشمند هستند اما کار خیر در عرصه ارائه افکار نو در جهت حل آسیب‌های اجتماعی کشور نیاز است. امیدوارم صبا مرکز جدیدی برای تحول در این زمینه‌ها باشد و از این طریق تهدیدهای موجود را تبدیل به فرصت کنیم.

شریعتمداری صندوق کشوری افتتاح مرکز نواوری صبا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر