کد خبر: 957330 A

پیام وزیر کار به مناسبت روز پزشک:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت اول شهریور بزرگداشت ابن سینا و روز پزشک، عنوان کرد: پزشکان را باید حافظان سلامتی، خالق آسایش و ضامن آرامش جوامع دانست که هیچ مرز و محدودیتی نمی‌تواند آنان را از ایفای وظیفه اصلی و حرفه‌ای‌شان که همانا خدمت‌رسانی به دیگران است، بازدارد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متن کامل این پیام به شرح زیر است:

سلامت جسم و روان یک جامعه از ملاک‌های توسعه یافتگی و پیشرفت محسوب می‌شود از همین رو پزشکان را باید حافظان سلامتی، خالق آسایش و ضامن آرامش جوامع دانست که هیچ مرز و محدودیتی نمی‌تواند آنان را از ایفای وظیفه  اصلی و حرفه‌ای شان که همانا خدمت رسانی به دیگران است باز دارد.

سالروز ولادت دانشمند برجسته و پزشک ایرانی، «حکیم ابوعلی سینا»، فرصت مغتنمی است برای ارج نهادن و قدردانی از تلاش‌های بی دریغ، دلسوزانه و متعهدانه قشر فرهیخته پزشکی کشور که نقش بی بدیلی در سلامت و حیات بخشی  جامعه دارد.

تاریخ، مملو از جانفشانی ها و فداکاری‌های طبیبانی است که در برهه‌های حساس و سرنوشت ساز حماسه‌هایی بس درخشان آفریدند. زیبایی این از خودگذشتگیهها زمانی بیشتر جلوه گر می‌شود که دریابیم آنان به خوبی واقف بودند جان خود را در راه حیات بخشی به همنوعان شان از دست می‌دهند.

حضور و نقش تاثیرگذار پزشکان در دوران دفاع مقدس، هرگز از اذهان تاریخ این سرزمین زدوده نخواهد شد. آنانی که پا به پای سایر همرزمان خود با قدرت ایمان، تعهد و مسئولیت برای دفاع از سلامت رزمندگان، شبانه روزی خدمت کردند و جان بر سر حرفه خود باختند.

بر خود لازم می‌دانم یادی کنم از شهدای مدافع سلامت، این اسوه ها و اسطوره‌های ایثار، صبر و فداکاری. در ماه‌های اخیر که ویروس کرونا عرصه را بر همگان تنگ کرده و بنیان سلامت جامعه را نشانه رفته اگر حضور دلسوزانه و متعهدانه جامعه پزشکی به ویژه پزشکان حاذق و ماهر در کنترل و مهار این بیماری نبود در این شرایط غیر انسانی تحریم‌ها ،نابرابری‌ها و فشارهای اقتصادی چه بسا شاهد فاجعه و مصیبتی بزرگ در این عرصه بودیم ا،ما خوشبختانه با دستان پرتوان و عزم جزم آنان برای برون رفت از این اوضاع سخت و دردناک توانستیم بحران ایجاد شده را به خوبی مهار کنیم و حتی از بسیاری کشورهای پیشرفته دنیا نیز موفق تر عمل کردیم.

جامعه پزشکان ایرانی چه در داخل و خارج کشور،گنجینه‌ای هستند پربها و گرانبها از انسان‌های توانمند،خلاق،مبدع و زبده که سهم و تاثیر قابل توجهی بر پیشرفت علم و دانش پزشکی روز دنیا دارند، همگان از پرتو وجودشان بهره می‌برند و مایه مباهات و فخر ایرانی و ایران زمین هستند.

نظام سلامت کشور اعم از سیاستگذاران،برنامه ریزان، مدیران و به طور کلی جامعه پزشکی، همواره در شرایط مختلف کوشیده‌اند با یکپارچگی و هم افزایی برای گسترش استانداردهای زندگی سالم و درخور شهروند ایرانی، تمام تلاش و ظرفیت خود را به کار گیرند و جامعه ای سالم، بانشاط و پویا خلق کنند، بی شک مردم ایران نیز همواره قدردان زحمات این عزیزان هستند.

اینجانب ضمن گرامیداشت و تبریک روز پزشک، از درگاه خداوند متعال توفیق روزافزون و سرافرازی همه پزشکان عزیز را در ارائه خدمات شایسته به جامعه بشری مسئلت می‌نمایم.

پزشک محمد شریعتمداری‌ روز پزشک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر